Buradasınız
Home > Güncel > Nissan Türkiye’den Rekor Satış

Nissan Türkiye’den Rekor Satış

Nissan Türkiye, Mart 2011 sonuçlarını açıkladı. İstikrarlı büyümesini Mart ayında da sürdüren Nissan Türkiye Mart ayını toplam 2 bin 145 adet satışla kapattı. Bu satış rakamı ile yüzde 2,74’lük Pazar payına ulaşan Nissan, Türkiye pazarında bugüne dek en yüksek Pazar payını elde ederek bir ilke imza attı.

Geçen yılın ilk çeyreğine göre bu yıl ilk çeyrekte toplam yüzde 78 büyüme kaydeden pazarın da üzerinde büyüme göstererek yüzde 127’lik büyüme elde eden Nissan Türkiye, pazar payını da 2011’in ilk çeyreğinde 1,8’den 2,3’e çıkardı. Nissan bu büyüme oranları ile orta vadede pazar payını yüzde 3’e çıkarmayı hedeflediğini de açıkladı.

“Qashqai ve Juke taleplerine yetişemiyoruz”

Bu büyümenin özellikle modele bağlı bir stratejinin sonucu olduğunu belirten Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Qashqai, Juke ve Micra ile hafif ticari araçlardan Navara ve Pickup NP300’ün bu başarıda önemli payları olduğunu söyledi. İlkim Sancaktaroğlu, Qashqai ve Juke modelleri için gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını da belirtti.

Sancaktaroğlu ayrıca şöyle konuştu; “Bildiğiniz gibi Nisan 2009 – Mart 2010 dönemini içeren mali yılımıza göre satışlarımızı 7 bin 542 adetten 15 bin 597’ye çıkararak yüzde 100’ün üzerinde bir artış grafiği kaydettik. Toplam pazarın üzerinde büyüme gösterdiğimizi açıklayan bu rakamlarla Nissan Türkiye olarak Avrupa sıralamasında geçen yıla oranla 3 basamak tırmanarak 2010’u 8’inci sırada kapattık. Şimdi yeni mali yılımızda da benzer bir büyüme ile başarımızı daha da yükselteceğimize inanıyorum”.

İddialı kampanyalar Nisan’da da sürüyor

Nissan,  Nisan ayına da iddialı kampanyalarla girdi. Sınıfına yeni bir soluk getiren Yeni Micra için Nisan ayında geçerli olacak 15 bin TL için 15 ay yüzde 0 faiz seçeneği Micra tutkunları için fırsat yaratacak. Micra özel finans seçeneği ile ayda 272 TL’ye Micra sahibi olma şansını yakalamak isteyenlerin Nissan satış bayilerine uğramaları yeterli olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı