Buradasınız
Home > Güncel > Nissan Qashqai’ye Yeni Motor Seçeneği

Nissan Qashqai’ye Yeni Motor Seçeneği

CARMEDYA.COM – Nissan’ın yenilenen Qashqai modelinin yeni yüzüyle ve zengin donanımıyla Türkiye yollarına çıkmasının ardından sadece birkaç ay sonra aileye bu kez 1.2 litrelik motor seçeneği eklendi.

2007 yılından bu yana dünyada 2 milyon adetten fazla satış rakamlarına ulaşan Qashqai, Türkiye’de de büyük başarı göstererek 55 binin üzerinde tüketici tarafından tercih edildi. Yüzde 22’lik büyük bir payla pazarının lideri olan Qashqai, hem konfor hem de yakıt tasarrufu açısından geliştirilerek, son olarak 1.2 turbo benzinli motor ve otomatik şanzıman kombinasyonuyla iddiasını arttırıyor.  Yeni motor seçeneğine sahip model 79 bin 990 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yeni Qashqai 1.2 X-Tronic gelişmiş turbo şarjlı motoru 115 PS güç ve 165 Nm tork sağlıyor. Stop & Start teknolojisinin standart olarak sunulduğu 1.2 X-Tronic, fabrika verilerine göre 5.6 lt/100 km yakıt tüketimi ile dikkat çekerken, 129 g/km CO2 salımı ile Nissan’ın çevreci yönünü de yansıtıyor.

Araçla ilgili detaylı incelemeyi, test aracını aldığımız zaman Carmedya’nın sürüş izlenimi bölümünde sizlerle paylaşacağız.

Nissan Qashqai

“Nissan Güvenlik Kalkanı”

Sürücü güvenliğini en üst seviyede tutan Nissan geliştirdiği Güvenlik Kalkanı ile “Top UK” dergisi tarafından Güvenlik Ödülü aldı. Qashqai 1.2 X-Tronic seçeneğinde de sunulan Nissan Güvenlik Kalkanı, sürücülerin olduğu kadar yolcuların da güvenliğini en üst noktaya çıkartıyor. Sürücüsüne adeta co-pilotluk yapan Nissan Güvenlik Kalkanında yer alan Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem, Yorgunluk Algılama Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Hareketli Nesne Algılama Sistemi gibi donanımları bir araya getirerek güvenlik teknolojilerinde geleceğin sistemlerini kullanıcılarına bugünden sunuyor.

Nissan Qashqai

Yenilenen tasarımıda kullanılan ikonik V-motion ızgaranın gelecekteki tüm modellerde görülecek geliştirilmiş şekli, kaputun üzerinden omuza kadar uzanarak daha sportif bir görünüme katkıda bulunuyor. Gösterişli ön tampon ve tekerleklere doğru uzanan çamurluklarla Qashqai daha güvenli bir görünüm sergiliyor. Üstün kaliteli detaylara sahip bumerang LED farlar ve arkadaki stoplar, Qashqai’nin tasarımına hem gündüz hem de gece farklı bir görsellik katıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı