Buradasınız
Home > Güncel > Nissan C Segmentine Göz Kırpıyor

Nissan C Segmentine Göz Kırpıyor

CARMEDYA.COM – Nissan, Paris Otomobil Fuarı’nda C segmentinde markayı temsil edecek yeni modeli Pulsar’ın örtüsünü kaldırırken, 370Z Nismo ve Pulsar Nismo konseptini de sergiledi.

Markanın beş kapılı hatchback modeli Pulsar, Nissan’ın teknolojide geldiği noktayı gözler önüne sererken, araç mevcut modellerden tanıdığımız hareketli objeleri de algılayabilen Safety Shield ve Çevresel Görüş Sistemi gibi yenilikçi özelliklerine ve acil fren destek sistemi ile LED farlar gibi zengindonanım ve güvenlik ekipmanlarına da sahip olacak.

Pulsar’da markanın güçlü motoru 1.6 DIG-T 190 HP’lik ünite de kullanılacak. Pulsar’ın Türkiye’de satışı konusunda henüz kesin bir karar alınmış değil.

Nissan GT-R Nismo Concept

İlk kez gösterimi yapılan 370Z Nismo ise GT-R Nismo projesinin gelişimi için önemli bir kilometre taşı olarak ortaya çıkıyor. Bu yıl 30. yaşını kutlayan Nismo’yu onurlandırmak için fuarda tanıtımı yapılan diğer bir araç ise Pulsar Nismo konsepti… Bu arada Cenevre’de tanıtılan Juke Nismo’nun ardından serinin en güçlü modeli Juke Nismo RS de 218 HP’lik motoruyla yollara çıkacağı günü bekliyor.

Standda sergilenen iki sıra dışı konsept ise retro tasarım anlayışını, günümüzün teknolojileriyle harmanlayarak, ortaya ilginç bir konsept çıkartıyor. IDx Freeflow ve IDx NISMO konsept otomobilleri 1990 yılı ve öncesindeki Nissan modellerini de anımsatan çizgileriyle ilginç bir görünüm oluşturuyor ve geçmişe saygı niteliği taşıyor.

Nissan Idx Concept

Japon üretici yeni tanıtımların ardından son 12 ayda 12 yeni modelin prömiyerini gerçekleştirerek, önemli bir yeni model atağı başlatmış ve hedeflerine ulaşmış oldu. İngiltere, Rusya ve İspanya’da üretim kapasitesini arttırmak için yatırımlar gerçekleştiren Nissan, elektrikli ticari araç modeli e-NV200 projesiyle de küresel çapta elektrikli model rekabetine girmeye hazırlanıyor. Elektrikli aracın 2020 yılında yollara çıkması hedefleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı