Buradasınız
Home > Güncel > Nissan ‘ın IMx Crossover Konsepti Karşınızda

Nissan ‘ın IMx Crossover Konsepti Karşınızda

CARMEDYA.COM – Nissan ‘ın IMx crossover konsepti karşınızda. Nissan IMx olarak da adlandırılan tamamen elektrikli otomobil, Tokyo Motor Show’da ilk kez  sahne aldı.

Nissan ‘ın IMx Crossover Konsepti karşınızda

Geçtiğimiz hafta çokça konuşulan IMx konsepti, Japon firmasının EV platformunu benimsiyor. Bu nedenle büyük bir kabin, düşük ağırlık merkezi vaat ediyor. İki elektrikli motor tarafından desteklenen otomobil gücünü arka tekerlerden aktarıyor. İki elektrikli motor 429 HP güç ve 700 Nm tork değeri sağlıyor. Modelin menzili 600 km olarak belirlenmiş.

Belirtildiği gibi, konsept, Nissan ProPILOT’un tam özerk sürüşe izin veren güncellenmiş bir versiyonunu içeriyor. Sistem etkinleştirildiğinde direksiyn ön konsolun içine giriyor. ProPILOT devre dışı bırakıldıktan sonra, direksiyon simidi ve koltuklar normal konumlarına geri dönüyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı