Buradasınız
Home > Güncel > MotoGP Yasta: Simoncelli Yaşamını Yitirdi

MotoGP Yasta: Simoncelli Yaşamını Yitirdi

MotoGP’de sezon sonuna yaklaşılırken gerçekleşem Malezya Grand Prix’sinde büyük bir şok yaşandı ve gelecek vaadeden İtalyan sürücü Marco Simoncelli yaşanan kaza sonrasında hayata veda etti.

Malezya Grand Prix’sinin yapıldığı Sepang Pisti’nde San Carlo Gresini takımı adına yarışan Simoncelli, dengesini kaybedince Colin Edwards ve Valentino Rossi ikilisiyle çarpıştı. Bu sırada motorundan düşen Simoncelli’nin kaskı Rossi’nin motorunun başına çarpmasıyla fırlarken, 58 numarayla yarışan 24 yaşındaki sürücü ağır şekilde yaralandı. Yere düşen Edwards kazayı yara almadan atlatırken, Rossi yarışa dönebildi.

Kırımızı bayrak sallanmasıyla yarış dururken, Simoncelli ambulans ile hastaneye nakledildi ancak tüm müdahalelere rağmen yerel saatle 4:56 itibariyle hayata gözlerini yumdu.

Simoncelli geçtiğimiz günlerde Castrol ile katıldığı etkinlikte ilk kez bir WRC yarış otomobili kullanmış ve performansıyla markaların dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Avustralya’da geçen hafta düzenlenen Grand Prix’de şampiyon olan Avustralyalı Casey Stoner, kazayı gördüğümde kendimi çok kötü hissettim. Kaskın çıkması hiç iyi bir işaret değildi” dedi.

Yaşanan kazanın ardından yarış iptal edildi.

Kaza videosu için tıklayın

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı