Buradasınız
Home > Güncel > MOTED’in Yeni Başkanı Nihat Çadırcı

MOTED’in Yeni Başkanı Nihat Çadırcı

Motosiklet Endüstrisi Derneği’nin (MOTED) başkanlık koltuğuna iki yıllığına Nihat Çadırcı oturdu.

Görevi eski başkan Başarı Erbaş’dan devralan Nihat Çadırcı, yeni dönemde de hedeflerinin Türkiye’de motosiklet kullanımını daha da artırmak olduğunu söyledi. 6 Kasım 1975 yılında Nevşehir’de doğan Nihat Çadırcı, ilk, orta ve lise eğitimini Nevşehir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 1993 yılında mezun olan Çadırcı, çeşitli firmalarda üç yıl süreyle üretim ve planlama üzerine çalıştı.

Askerlik hizmeti sonrası kariyerini satış ve pazarlama alanına yönlendirme kararı alan Nihat Çadırcı, çalışma hayatına Koç Grubu şirketi olan Beldeyama’da motosiklet ürün sorumlusu olarak devam etti. Çadırcı, Beldeyama’daki 9 yıllık tecrübenin ardından 2009 yılında Yamaha Motor Türkiye’ye transfer oldu. 2011 yılında Yamaha Motor Türkiye’nin satış ve pazarlama müdürlüğüne atanan Çadırcı, halen bu görevi sürdürüyor.

İyi düzeyde İngilizce bilen Nihat Çadırcı, evli ve bir çocuk babası.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı