Buradasınız
Home > Güncel > Moldova V1 Challenge’ı Sevdi

Moldova V1 Challenge’ı Sevdi

Projesi, geliştirme çalışmaları ve üretimi Volkan Işık tarafından gerçekleştirilip gün ışığına çıktığı ilk günden itibaren motorsporlarında bir marka yaratmayı kendine amaç edinen ve bu yolda motorsporları tarihinde yepyeni bir sayfa açan VOLKİCAR, kendisi için tasarlanan Türkiye’nin ilk özgün motorsporları şampiyonası V1 CHALLENGE, bu kez Moldova’nın başkenti Kişinev Caddeleri’nde koşuldu. Toplam 6 ayaktan oluşacak V1 Challenge Moldova, ekim ayı sonunda sona erecek.

Caddeler trafiğe kapandı

Kişinev’in Telecenter Köprüsü’nün bulunduğu bölgede, trafiğe kapatılıp 350 metrelik bir parkur düzenlenerek gerçekleşen ilk V1 Challenge Moldova mücadelesinde 2’si kadın 10 Moldovalı pilot, Volkicarlar’la yarıştı. Sıkı bir eğitim döneminin ardından ilk kez yarışa katılan pilotların hırslı mücadelesini, Telecenter Köprüsü’nün etrafını adeta bir kalın bir duvar gibi saran 5 bine aşkın seyirci, nefeslerini tutarak izledi.

Son ana kadar tampon tampona geçen V1 Challenge Moldova’nın ilk 1’incisi Octavian Nicolaescu, 2’incisi Chiril Gaburici olurken son metrelere kadar ikinciliği zorlayan kadın pilot Angela Andronic ise yarışı 3’üncü olarak bitirdi.

İlk kez “motorsporları yarışı” ihraç edildi

Geçtiğimiz sene Moldova’ya gerçekleşen 12 tane Volkicar ihracatının ardından, kendisi için tasarlanan Türkiye’nin ilk özgün motorsporları müsabakası V1 Challenge da bu sayede yurtdışında kendisini gösterdi.

Yarış boyunca Moldova basının büyük ilgi gösterdiği organizasyona, Moldova Başbakanı Vladimir Filat, Moldova Parlamentosu Başkanı Marian Lupu da katılarak ilk Türk yarış otomobili Volkicar’ı kullandılar.

Türkiye’deki şehir merkezlerini gezebilen ve her bölgeye ulaşabilen bir şampiyona hayaliyle yola çıkan V1 Challenge’ın Türkiye yarışları ise 27 Mayıs’ta Tarsus’ta başlayacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı