Buradasınız
Home > Güncel > Mokka’ya Otomatik Şanzıman Seçeneği

Mokka’ya Otomatik Şanzıman Seçeneği

Opel’in kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Mokka, yeni otomatik şanzıman seçeneğiyle yollara çıktı. Sınıfında “2013 yılının en iyi dört çeker otomobili” ödülünü alan Mokka’da 1.4 lt 140 HP ,1.6 lt 115 HP ve 1.7 CDTI 130 HP motor, Enjoy ve Cosmo olmak üzere iki donanım seviyesine otomatik benzinli şanzıman seçeneği de eklendi.

1.4 lt 140 hp benzinli otomatik şanzıman seçeneğine sahip Mokka’ya, 63 bin 444 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.

140 hp.’lik güç ve 200 Nm. tork üreten 1.4 lt motor, sıfırdan 100 km/s hıza ise fabrika verilerine göre 9.9 saniyede ulaşıyor. Yine fabrika verilerine göre 149 g/km CO2 emisyon salımı değeri sunan Mokka’nın yakıt tüketim değeri de ortalama e6.4 l/100 km olarak ölçülüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik; “Benzinli motorda otomatik şanzıman seçeneğine sahip Mokka ile kompakt SUV segmentinde üst sıraları hedefliyoruz. Yeni şanzıman seçeneğiyle karlı havalarda kompakt SUV keyfine varmak isteyen otomobil severlere çekici tasarımın yanında üstün teknolojik özellikleri de sunuyoruz. Mokka’nın Opel markasının satışlarına ve marka algısına olumlu katkıları devam edecektir “ dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı