Buradasınız
Home > Güncel > Modifiyeli Fiat 500 Detroit’te

Modifiyeli Fiat 500 Detroit’te

ABD ve Kanada pazarlarında satışa sunulmasının ardından büyük bir ilgi gören Fiat 500’ün modifiyeli versiyonları da 2011 Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Chrysler Grubu çatısı altında yer alan ve satış sonrası aksesuarlar ile servis alanında faaliyetler gösteren Mopar’ın imzasını taşıyan modifiyeli Fiat 500 versiyonları, hem iç hem dış tasarım unsurlarıyla dikkat çekiyor. Siyah cilalı jantlardan krom kaplı dış aynalara, ızgara çerçevelerinden, egzoz ucuna ve yakıt depo kapağına kadar uzanan sportif detaylara sahip Fiat 500’ler ayrıca mavi renkli çift şeritli tavan/motor kaputu çıkartmaları, snowboard taşıyıcısı, arka cam bagaj bağlantı ayağı gibi detaylarıyla da ön plana çıkıyor. Bununla birlikte kabin içinde ise mavi ve siyah renklere ağırlık verilirken, karbon fiber tipte vites topuzu ve el freni gibi unsurlara da dikkat çekiyor.

ABD’deki Fiat 500 yelpazesi üç donanım seviyesi (Pop, Sport ve Lounge), 2 şanzıman seçeneği (6 ileri manuel ya da 6 ileri yeni otomatik şanzıman) ve MultiAir teknolojili 101 HP güç üreten benzinli motorla birlikte kombine edilerek tercih edilebiliyor.  Bunun dışında 14 dış boya rengi (Metalik, pastel renkler ve sedef etkili üç kat cilâlar) iki iç mekân (Siyah ya da fildişi)  ve bir müşterinin otomobilini daha da kişiselleştirmek adına Mopar tarafından üretilen özel aksesuarlardan oluşan eksiksiz bir seri ile temin edilebiliyor. Bu özel aksesuarlara, çıkartma paketleri, iç ve dış kısımlar için şık aksesuarlar ile yerel bayilerde mevcut orijinal Fiat tarzında pazarlama ürünleri dâhildir. Fiat 500 modeli için, toplam dört yıl / 50.000 mil standart garanti ve dört yıl sınırsız yol yardımı sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı