Buradasınız
Home > Güncel > Mitsubishi’den Yeni SUV Konsepti

Mitsubishi’den Yeni SUV Konsepti

CARMEDYA.COM – Piyasaya yeni model sunmak konusunda aceleci olmayan üreticilerden Mitsubishi, konu konsept olduğundaysa tutulamıyor. Japon firmanın sportif SUV prototiplerinden birisi de 2016 Paris otomobil fuarında boy gösterecek.

Dik ve yüksek bir tasarıma sahip burun kısmı sayesinde heybetli bir görünüme sahip olan araçta çok dikkat çekmeyen bir panjur ve şık görünen LED farlar kullanılmış. Yan bölümde gizlenmiş kapı kolları, ince aynalar, iptal edilmiş B sütunu, kalın C sütunu ve kontrast renkli tavan dikkat çekerken sportif görünüme sahip arka bölümde boydan boya uzanan LED stoplar, dışarıya doğru çıkıntı yapan tampon ve şık spoiler dikkat çekiyor.

mitsubishi-gt-phev-2

Teknik verileri açıklanmayan aracın kaputu altında yer alan benzinli motoruna, arka aks üzerine yerleştirilen iki elektrik motorunun eşlik ettiğiyse belirtildi. Dört tekerlekten çekişli olan konsept sadece elektrik enerjisiyle ilerlerken 120 km menzil sunarken benzinli motorla birlikte bu menzil 1.200 km’ye kadar ulaşıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı