Buradasınız
Home > Güncel > Mitsubishi’den Üç Konsept

Mitsubishi’den Üç Konsept

1974 yılında Londra Motor Show’da sergilediği Lancer ile Avrupa faaliyetlerine başlayan Mitsubishi Motors, 6 Mart 2014 tarihinde kapılarını açacak olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 40. yılını dünyanın ilk 4×4 plug-in hibrit aracı Outlander PHEV lansmanı ile kutlayacak. Mitsubishi Motors, fuarda ayrıca üç yeni konseptini Avrupalı müşterileri ile buluşturacak ve gelecek planlarını anlatacak. Mitsubishi Motors, @earth Technology yaklaşımını; gelişmiş teknolojisini, çevre duyarlılığı, sürüş performansı, sağlamlık ve güvenlik konularını bu üç konsept SUV araçta hayata geçirmeyi hedefliyor. Mitsubishi Konsept GC-PHEV, Konsept XR-PHEV ve Konsept AR fuarda ziyaretçilerini bekliyor.

Mitsubishi Motors’un yeni jenerasyon büyük SUV aracı Konsept GC-PHEV, plug-in hibrit teknolojisi ile donatıldı. 3 litre V6 benzinli MIVEC motor, 8-ileri otomatik şanzıman, yüksek kapasite elektrik motoru ve batarya ile donatılan Konsept GC-PHEV, Mitsubishi Motors’un Sürekli Dört Çeker Sistemi’ne (S-AWC) sahip. Konsept GC-PHEV, sürücüsünün en ekonomik şekilde aracını kullanmasını sağlamak için yeni nesil bilgi sistemleri ile donatılmış. Sürücü, sürüş esnasında ihtiyacı olan navigasyon, aktif güvenlik sistemleri ve şerit takip uyarı sistemi gibi tüm bilgileri ön camda takip edebiliyor. Araç, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (Şerit Takip Sistemi ile koordineli çalışıyor), Şerit Takip Sistemi, Yaya Çarpma Önleme Sistemi, Geri Kör Nokta Uyarı Sistemi, Sürücü Takip Sistemi (Sürücünün yorgun olduğunu fark eder ve uyarı veriyor.) gibi ileri seviye güvenlik sistemleri ile öne çıkıyor.

Konsept XR-PHEV ise, 1.1 litre benzinli turbo MIVEC motor (hafif ve kompakt) ile donatılmış önden çekişli PHEV teknolojisine sahip bir kompakt SUV. Spor coupe tasarıma sahip Konsept XR-PHEV yüksek kapasiteli bataryası ile öne çıkıyor.

Mitsubishi Konsept AR ise kompakt MPV boyutlarında bir araç sunarken bir SUV aracın performansını hedefliyor. 1.1 litre benzinli turbo MIVEC motor ve 48V lityum-iyon batarya ile donatılan Konsept AR, yolcularını rahat ettirecek geniş bir iç hacime sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı