Buradasınız
Home > Güncel > MINI’den Cenevre Çıkarması

MINI’den Cenevre Çıkarması

MINI markasının adeta çıkarma yaptığı 2013 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda bu yıl, MINI Clubman Bond Street modelinin dünya lansmanı gerçekleştiriliyor. Geniş çaplı donanıma ve ayrıntıların ön plana çıkarıldığı bir tasarıma sahip olan bu MINI özellikle stile düşkün, ayrıcalıklı bir müşteri kitlesi için üretildi.

Bunların yanı sıra, Cenevre Fuarı en çok da sportif, maceracı ruha sahip sürücülerin kalbini kazanmak için tasarlanmış bir modelin tanıtımına ev sahipliği yapıyor. MINI John Cooper Works Paceman, sınıfının ilk Spor Aktivite Coupe modelinin karizmasıyla, yarış için tasarlanmış güç aktarım organları ve yürüyen aksam teknolojisini bir araya getiriyor. John Cooper Works alt markası da artık bağlı olduğu MINI markası gibi yedi modele sahip.

MINI Clubman Bond Street

MINI’nin dünya çapındaki popülerliğinin yapı taşlarından biri de, otomobiller ile sahipleri arasında sürüş deneyimi yaşamadan önce başlayan yakın ilişki. MINI, sunduğu olağanüstü geniş çaptaki opsiyonel donanım ve aksesuar yelpazesi ile her otomobilin kişisel tercihlere göre özelleştirilerek türünün tek örneği haline gelmesine olanak sağlıyor.

Bu serinin en son örneği, dünya prömiyeri 2013 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan MINI Clubman Bond Street modeli… Özel tasarımı ve donanım özellikleri, bu modeli, İngiliz yaşam biçiminin ve premium kaliteye sahip MINI tarzının temsilcisi olan özel bir üretim haline getiriyor. MINI Clubman’in dinamik ve akıcı gövde hatlarını ve genişletilmiş aks aralığını vurgulamak için, gövdesi Midnight Black metalik renktedir ve tavanı, dış ayna kapakları, C sütunlarının alt kısımları ve motor kapağı şeritleri ise kontrast Cool Champagne renginde tasarlanmış.

Ayrıca, sağlanan kaliteli donanım seçenekleri gibi, tercihe göre belirlenen iç tasarım rengi ve özel olarak tasarlanmış spor koltuklar ve deri kaplı gösterge panelini de içeren malzeme konsepti, araç içindeki ferahlık düzeyiyle uyum sağlıyor.

MINI Clubman Bond Street modeline Cenevre’de MINI Hyde Park modeli de eşlik ediyor. MINI ya da MINI Clubman şeklinde sunulan bu tasarım modeli, dış tasarımda Pepper White rengi gövde ve yeni Cool Champagne kontrast renk kombinasyonu ile de sunuluyor. Cenevre Fuarı’nda, dört kişilik soft tavanlı MINI Highgate Cabrio da yer alıyor.

5 – 17 Mart tarihleri arasında 2013 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nı ziyaret edenler, aynı zamanda mevcut model ailesine yönelik diğer kişiselleştirme seçeneklerini inceleme olanağı da buluyor. Bu seçeneklere en yeni MINI Yours ürünleri ve Orijinal MINI Aksesuarları yelpazesinden yenilenen John Cooper Works Tuning ürünleri dahil.

MINI John Cooper Works Paceman

John Cooper Works yelpazesi modellerine de yeni bir üye katıldı. MINI John Cooper Works Paceman, daha direksiyonun başına geçmeden önce görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Güçlü bir şekilde biçimlendirilmiş ön tasarımı, şık sportifliği, gövde boyunca uzanan hatlara sahip yan tasarımı, arka kısmına doğru, aşağıya inen coupe tarzı tavanı ve geniş arka kısmıyla bu üç kapılı yeni model daha ilk bakışta size ileriyi işaret ederken hem hafif hem de hareketli bir çeviklik vaat eder. Twin Spoke Parlak Siyah Tasarımın standart aerodinamik kiti, alçaltılmış spor süspansiyonu ve 18 inç hafif alaşım jantları, otomobile seçkin ve daha sportif bir hava katıyor.

MINI John Cooper Works Paceman modelinin güç aktarım organları ve yürüyen aksamı, yarış otomobili geliştirmede kullanılan teknik ayrıntıların avantajını taşıyor. Twin-scroll turboşarja sahip dört silindirli motor, direkt benzin enjeksiyonu ve değişken valf kontrolü 218 bg güç ortaya koyuyor ve gücünü standart olarak altı ileri düz şanzıman aracılığıyla aktarıyor. Steptronic özellikli altı ileri otomatik şanzıman ve direksiyon üzeri vites pedalları seçenek olarak mevcuttur. MINI John Cooper Works Paceman, MINI John Cooper Works Countryman modelinin ardından “ALL4” dört tekerlekten çekiş sistemi özelliği standart olarak sunulan ikinci model. Bu özellik turboşarjlı motorun gücünün hem yolda hem de zorlu arazilerde olağanüstü sürüş keyfi sunmasına olanak tanıyor. ALL4 sisteminin kontrol elektronikleri doğrudan DSC (Dinamik Denge Kontrolü) yönetim birimine entegre edilmiş. Bu da MINI John Cooper Works Paceman modelinin gevşek zeminde muhteşem çekiş gücüne sahip olmasını ve virajlarda olağanüstü bir performans ortaya koymasını sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı