Buradasınız
Home > Güncel > MINI’den Arazi Odaklı Konsept

MINI’den Arazi Odaklı Konsept

CARMEDYA.COM – Bir konsept haberi de İtalya’dan geliyor. BMW grubu bünyesinde yer alan İngiliz üretici MINI, Alman markanın motosiklet modellerinden R nineT Scrambler’dan esinlenerek yeni bir Clubman yaratmış.

Mat gövde rengiyle dikkat çeken otomobilin standart modellerde kromajlı olan bölgeleri mat metalik griye boyanmış. Ön panjura ek sis farları eklenirken tavanda da şık bir port bagaj bulunuyor. Yükseltilmiş süspansiyon sistemi, siyah renkli jantlar ve araziye uygun lastikler dört tekerlekten çekişli aracın dikkat çeken diğer detayları.

İç mekanı büyük bir değişime uğramayan konseptte “Scrambler” logolu sırtlıklara sahip koltuklar, deri ve Alcantara döşemeler görülebiliyor. Clubman Cooper S temelli araçta turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli motor görev yapıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı