Buradasınız
Home > Güncel > Mini Sınıfın Gözdesi Picanto

Mini Sınıfın Gözdesi Picanto

Kia Picanto 2010

Kia’nın minik sınıftaki başarılı temsilcisi Picanto, 2010 yılını A segmentinin en çok satan otomobili olarak tamamladı. 2010 yılında A segmentindeki toplam satışların yüzde 21’ini oluşturan Kia Picanto, 2005, 2006 ve 2007 yıllarında sınıfının en çok satan otomobili oldu.

Kia Picanto, 1.1 lt benzinli ve 1.1 lt turbo dizel motor seçeneği ile satışa sunuluyor.  Hem düz hem de otomotiv vites seçeneğine sahip olan Kia Picanto, Hiper donanım paketiyle satışa sunuluyor. Kia Picanto’da ABS,  sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, yükseklik ayarlı ve elektrik takviyeli direksiyon, darbe emici direksiyon mili, kapı içi çelik koruma barları, klima, elektrikli ön camlar, merkezi kilit, Radyo – CD ve MP3 çalar standart olarak sunuluyor.

Kia Picanto, 2011 yılı Nisan ayında tamamen yenilerek ülkemizde satışa sunulacak. Çok daha karakteristik, olgun ve çarpıcı bir şehir otomobili olan yeni Kia Picanto’nun uluslararası lansmanı ise Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Tamamen yeniden tasarlanan, uzunluğu ve dingil mesafesi artırılan yeni Kia Picanto’nun, iddiasını arttırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Kia Picanto ülkemizde ise Nisan ayında satışa sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı