Buradasınız
Home > Güncel > MINI Roadster Türkiye’de

MINI Roadster Türkiye’de

MINI ailesinin altıncı modeli olan Roadster Türkiye’de satışa sunuldu. Markanın Coupe versiyonu üzerine geliştirilen ve Coupe Cabrio gövde yapısıyla bu yaz Türkiye yollarına damgasını vurmaya hazırlanan model Cooper Roadster ve Cooper S Roadster olmak üzere iki farklı versiyonla showrromlardaki yerini alıyor.

Yeni model Türkiye pazarına MINI Cooper Roadster (90 kW/122 BG) ve MINI Cooper S Roadster (135 kW/184 BG) benzinli motor seçeneği ile sunuluyor. Küçük otomobil segmentindeki benzersiz süspansiyon teknolojisinin kalitesi, elektro-mekanik hidrolik direksiyon ve DSC (Dinamik Stabilite Kontrolü) gibi modele özgü güçlendirmelerle ve ayrıca alçak otomobil ağırlık merkezi sayesinde olağanüstü çeviklik, aktif ve pasif güvenlik sağlıyor. Yolcu emniyeti için, ön ve yan kafa-göğüs hava yastıklarının yanı sıra son derece sert ön cam çerçevesi ve gövdeye sağlam şekilde bağlı olan cilalı paslanmaz çelikten yapılmış koruyucu rollbar’ları da önemli katkı sağlıyor. MINI Roadster’ın aerodinamik dengesi aktif arka spoiler ile optimize ediliyor.

MINI Roadster, kaliteli standart bir donanım ile öne çıkıyor. Diğer özelliklerinin yanı sıra, hıza duyarlı direksiyon desteği, elektrikli ayarlanabilen dış aynalar, park mesafe kontrolü, yüksekliği ayarlanabilen koltuklar, MP3 uyumlu CD çalar ve AUX-In-Bağlantısı olan ses sistemini kapsıyor.

MINI Roadster

Konfor ve bireyselliği artırmak için Xenon farlar, adaptif viraj farları, siyah far muhafazası, konforlu giriş sistemi ve Always Open Timer (açık tavan göstergesi) gibi cazip donanım seçenekleri de mevcut. Ayrıca MINI Roadster modellerinde MINI Connected’ın yenilikçi bilgi-eğlence ve iletişim fonksiyonları da kullanılabiliyor.

MINI Roadster’ın dış boyası için iki opak, altı metalik olmak üzere sekiz renk seçeneği mevcut. Tente, İngiliz Roadster geleneğine sadık kalarak siyah renkte. Kişiye özgü vurguluyor, gövde, bagaj kapağı ve arka tampon eteği için mevcut üç farklı renkteki spor kaput şeritleriyle tamamlanabiliyor. Arka koltuklarının olmaması, MINI Roadster için 240 litre bagaj hacmi sağlamış. Yukarıya doğru geniş şekilde açılan bagaj kapağı ve alçak yükleme kenarı ile kolay yükleme imkanı sağlıyor. Paslanmaz çelik yapısı ve ön tarafı yastıklı olan roll-bar da MINI Roadster’ın bağımsız özellikleri arasında bulunur. Ön camın güçlendirilmiş çerçevesi ile birlikte olası bir takla atma durumunda dahi optimize edilmiş bir yolcu koruması sağlıyorlar. MINI Roadster aktif arka spoiler ile donatılmıştır. MINI Roadster 80 km/s hıza ulaştığında bagaj kapağına entegre edilmiş kanat kısa sürede otomatik olarak açılıyor. Otomobil hızı daha sonra tekrar 60 km/s değerinin altına düştüğünde, spoiler tekrar eski konumuna dönüyor.

MINI Roadster

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı