Buradasınız
Home > Güncel > MINAGI Yüzünü Cenevre’de Gösterdi

MINAGI Yüzünü Cenevre’de Gösterdi

Mazda,  MINAGI konsept aracının dünya prömiyerini Cenevre’de gerçekleştirdi. MINAGI kompakt crossover SUV konsepti Mazda’nın gelecek nesil ürünlerinin habercisi ve tümüyle yeni SKYACTIV güç aktarım mekanizmalar, şasiler, kaporta ve güvenlik teknolojilerini kapsıyor. MINAGI aynı zamanda Mazda’nın “KODO – Canlı Hareket” yeni tasarım temasını sunuyor ve yeni bir çağa girerken Mazda tasarım devrimini müjdeliyor.

Cenevre’deki ana standda hem MINAGI hem de SHINARI konseptleri markanın “KODO – Canlı Hareket” yeni tasarım kimliği yansıtılıyor. Buna ek olarak, stand Mazda’nın bir sonraki nesil ürünlerinde sahip olacağı yeni güç aktarım mekanizmaları, şanzımanlar, kaporta ve şasi teknolojileri de içeren SKYACTIV teknolojilerinin özel bir sergisine de ev sahipliği yapıyor. Son olarak, Mazda yeni bir 2011 özel üretimi olan MX-5’i Avrupa pazarları için sunuyor.

Mazda gelecek ürünlerin, yeni neslinin bir parçası olan temel SKYACTIV teknolojilerini Cenevre’de sergiliyor.  SKYACTIV-G doğrudan püskürtmeli benzinli ve SKYACTIV-D dizel motorları yakıt tüketimini ve emisyonu azaltıyor ve bir yandan da SKYACTIV_Drive altı otomatik vitesli ve SKYACTIV-MT manuel vitesli motor performansını yakıt tüketimini ve sürüş hissini iyileştiriyor. Yeni teknolojiler  yakıt tüketimini yüzde 30 iyileştiriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı