Buradasınız
Home > Güncel > MINAGI Cenevre’yi Bekliyor

MINAGI Cenevre’yi Bekliyor

Mazda Motor Corporation, 1-13 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2011 Cenevre Otomobil Fuarının basın günleri boyunca yeni MINAGI kompakt crossover SUV konsept aracının dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Mazda MINAGI konsept, Mazda’nın yeni SKYACTIV teknolojilerini ve onun yeni tasarım teması KODO – Canlı Hareket’i tamamıyla kapsıyor. MINAGI konsepti, Mazda’nın yakın zamanda üretilecek olan yeni nesil ürünlerinin lansmanının bir habercisi olarak, yeni çağına girerken Mazda’nın evrimini sembolize ediyor.

Mazda MINAGI, Mazda’nın SKYACTIV teknolojilerini –  sürüş zevki ve olağanüstü çevre ve emniyet performansı arasındaki uyumu temsil eden – ve araç, gelişen kentsel şehir manzarasını çabucak dolaştığı için bastırılmış enerji patlamasını canlılık ile bağlantılı kılan heyecanlı KODO tasarımıyla birleştiren kompakt crossover SUV konsepti. SKYACTIV teknolojilerini tümüyle içinde barındıran MINAGI, SKYACTIV-Gövdeye yerleştirilen SKYACTIV motor ve SKYACTIV şanzıman ve de büyük ölçüde ağırlık azaltımı ile geniş emniyet özelliklerini birleştiren şasi ile donatılmış.

Cenevre fuarındaki Mazda standında, geniş ürün yelpazesi ile birlikte, yeni SKYACTIV teknolojisi ve Mazda SHINARI tasarım konsept aracı da ön planda tanıtılacak.

Resmi adı “81e Salon International de l’Auto de Genève” olan fuarın basın günleri 1 ve 2 Mart, halka açık günleri ise 3-13 Mart olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı