Buradasınız
Home > Güncel > Michelin X Works İle Hasar Garantisi

Michelin X Works İle Hasar Garantisi

Michelin, normal yol şartlarında olduğu kadar şantiye ve taş ocakları bağlantı yollarında kullanıma yönelik olan X Works lastiğinde piyasaya sunulmasına ilaveten, 30 Eylül 2011 sonuna kadar Fransa, İtalya ve Türkiye’de müşterilerine “Hasar Garantisi” de sunuyor.

Lastikler hem yol hem yol dışı şartlarda kullanıldıklarında hasar riski önemli ölçüde artıyor. Şantiyeler ve taş ocaklarına ilaveten cadde ve yollarda kullanılan lastikler en aşırı kullanım koşullarına maruz kalıyor. Bu tip zeminlerde kesilme ve yarılma risklerini artıran tehlikeler mevcut. Bunlara çukurlar, tümsekler, taşlar, hurda metaller, molozlar örnek gösterilebilir.

Yeni 13 R 22.5 Michelin X Works lastik ürün yelpazesi, taşıtın çalışamaz kalma riskini sınırlandırmak amacıyla tasarlanmış. Karkas, kauçuk, yanaklar ile lastik sırt deseni, ilave güç ve dayanıklılık için tasarlanmış.

Arızalanan bir lastik müşteriler için büyük ekonomik etkiye sahip olabiliyor. Bir taşıt hizmet dışı kaldığında kaybedilen kârın telafi edilmesi, 15 ila 20 işgünü kadar uzun bir zamanını alabiliyor. Bu nedenle, Michelin X Works ve hasar garantisi, şantiye sektöründeki müşterilere çok önemli olan bir konuya çözüm sunabilmek için geliştirilmiş.

Yeni Michelin X Works, lastik tipine veya ürün yelpazesine bakılmaksızın, bütün performans alanlarının eşzamanlı olarak geliştirilmesini içeren performans dengesi stratejisini kapsıyor. Kamyon lastikleri için faydalar üç kategoriye ayrılıyor: Genişletilmiş güvenlik, daha fazla maliyet etkinliği ve artan çevre koruması.

Normal yol şartlarına ilaveten şantiye ve civarında kullanılmak üzere tasarlanan Michelin X Works, kesiklere ve çiziklere karşı artan direnç ve üst düzey yük kapasitesi sağlarken aynı zamanda uygun maliyetiyle de dikkat çekiyor.

Güvenli ve güvenilir olan lastiklere olan ihtiyacın karşılanması için 13 R 22.5 ebadındaki yeni Michelin X Works, kanallar içerisine taş toplamayı azaltan ve ıslak yollarda sürüş esnasında suyun etkin bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan bir lastik sırt deseni ile öne çıkıyor. Kademeli olarak genişleyen V biçimli kanalları, asfalt olmayan yüzeylerde sürüşü daha kolay hale getiriyor.

Buna ilaveten, Michelin X Works karkası saatte 110 km/s’lik bir hızda, tekli kullanımda dingil başına 8 tonluk ve çiftli kullanımda dingil başına 13.4 tonluk ağırlıkların taşınması için tasarlanmış.

Daha fazla maliyet etkinliği: Sağlamlık ve uzun ömürlülük

Michelin X Works, sağlamlığı nedeniyle kesiklere ve çiziklere karşı geliştirilmiş bir direnç sağlıyor. Karkas yapısı zorlu kullanım koşulları için daha dayanıklı hale getirilmiş. Yeni lastik, yarılmalara karşı daha dirençli olan yeni çapraz merkez blokları ve şok darbelere karşı koymak için omuzlarda kalınlaşan yanaklarla ön plana çıkıyor.

Hasara karşı dirençli olmasına ilaveten Michelin X Works, aynı zamanda uzun süre dayanmak üzere tasarlanmış. Arttırılmış temas yüzeyi aşınmayı daha eşit bir şekilde dağıtıyor. Bu da daha fazla toplam kilometre ömrü anlamına geliyor. Aynı zamanda, yoğun çapraz merkez blokları çoğunlukla arzulanan uzun ömürlülüğü arttırıyor. Son olarak, yeni lastiğin karkası azami dayanıklılık sağlayan yüksek yoğunlukta metal teller içeriyor.

Gelişmiş bir çevresel temas yüzeyi

Bütün Michelin kamyon lastikleri gibi X Works lastiklere de yeniden diş açılabiliyor. Bu da daha az yakıt tükettiği bir aşama boyunca lastiğin ömrünü uzatırken, aynı zamanda lastiğin bitip kaplamaya gideceği günü de ileriye attırıyor.

Fransa, İtalya ve Türkiye’deki Michelin müşterileri Michelin X Works lastik satın aldıklarında altı aylık bir hasar garantisi sahibi de olabilmekteler. Bu teklif, 30 Eylül 2011 sonuna kadar geçerli.

Yeni Michelin X Works kamyon lastiği çeşitli ebatlarda satın alınabilecek. İlk olarak piyasaya 13 R 22.5 boyutundaki lastik sunulacak. Bu lastiği ekim ayında 315/80 R 22.5 sürümü takip edecek.

Bu performans bileşimine ulaşmak gelişmiş teknolojiler gerektirmektedir ki bu da yaklaşık olarak 500 milyon Euro’luk bir yıllık araştırma ve geliştirme bütçesine denk geliyor.

Bir Michelin lastiğinin 3 ömrü

Bir Michelin kamyon lastiği ‘3 ömürlü’ olarak tasarlanıyor. Diş açılması ve yeniden kaplanması, bir lastiğin güvenlik performansından ödün verilmeksizin lastik kilometre ömrünün geliştirilmesine yardımcı oluyor. Michelin tarafından geliştirilen çözümler, lastik ömrünü 2 kat artırırken, hammadde tüketimini yüzde 70 ila 75 azaltıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı