Buradasınız
Home > Güncel > Michelin Çıtayı Euromaster İle Yükseltiyor

Michelin Çıtayı Euromaster İle Yükseltiyor

Michelin Türkiye, uzman lastik bayilerini Euromaster çatısı altında toplamak için düğmeye bastı. Michelin – Euromaster işbirliği özellikle gelişen ekonomisi ve dinamik pazar koşulları ile binek otomobil lastiklerinde Avrupa’nın 6’ncı büyük pazarı ve ağır vasıta lastikleri pazarında ise Avrupa’nın bir numaralı ülkesi olan Türkiye’nin öncü ve kilit rolüne işaret ediyor.

Dünyanın önde gelen lastik üreticisi Michelin, dünyada 17 ülkede 2 binden fazla noktada, yılda 500 bin tüketiciye hizmet veren Euromaster ile bayilerine yeni kimlik kazandırmayı hedefliyor. Avrupa’nın bir numaralı lastik servisi Euromaster, Avrupa’da lastik bakımında lider ve hafif araç bakımı hizmetlerinde uzmanlaşan bir servis ağı. Euromaster sistemine giren Michelin bayileri lastik hizmetlerinin yanı sıra hafif araç bakım hizmetleri ve farklı ürün gamıyla da Türk tüketicilere ve kurumsal müşterilerine hizmet edecek.

Profesyonellik, üstün servis kalitesi ve hafif araç bakım hizmetleriyle iddialı

Michelin, yüzde 100 iştiraki olan ve lastik hizmetleri ve hafif araç bakımı konusunda uzman Euromaster ile Türk sürücülere ve tüketicilerine daha iyi satın alma deneyimi ve servis kalitesi sunmayı hem de müşteri memnuniyetinde sektörde çıtayı bir adım yukarı taşımayı hedefliyor.

27 Kasım 2012 tarihinde gazetecilerle gerçekleştirilen sohbet toplantısında konuşan Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, Euromaster ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin sektörde hizmet kalitesinin artırılmasında önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Euromaster,  Michelin bayilerine farklı bir konsept getiriyor.

Euromaster’ın Avrupa’nın bir numaralı lastik servis ağı olduğunu belirten Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol,  Euromaster’ın İspanya, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Polonya, Fransa, Kuzey Avrupa ülkeleri ve Romanya’dan sonra Türkiye’nin franchise sistemine girdiğini ifade ederek, “Avrupa’da 17 ülkede, kendine ait veya franchise 2000’den fazla servis noktasında hizmet veren geniş bir ağ. Euromaster’ın bu alandaki bilgi birikimi ve tecrübesi Türkiye pazarına çok şey katacak. Özellikle yeniden yapılanan bayilerimizde lastik hizmetlerinin yanısıra hafif araç bakımı hizmetlerinde de iddialı bir konuma gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol ise franchise sistemine katılan Michelin bayilerine özel çalışma, satış metodları ve cazip servis konseptleri anlamında büyük katkı sağlayacaklarını belirtti.

Hedef 2 yılda 300 franchise servis noktasına ulaşmak

Euromaster’ın faaliyet gösterdiği pazarlarda tüm ürün gruplarında (binek, kamyonet, ağır vasıta, tarım, iş makinası) müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz ettiğini ve uyguladığını ifade eden Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol,

“2012 Mart ayında Euromaster Türkiye pazarına 3 pilot franchise servis noktası ile girdi. Bu yılsonuna kadar 200, 2013 yılı sonuna kadar da 300 noktaya ulaşmayı öngörüyoruz” diye konuştu.

2011’de 10 milyon lastik satışı gerçekleştirdi

Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol Michelin’in yüzde 100 iştiraki olan Euromaster’ın Türkiye pazarına girişine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin barındırdığı potansiyel ile Avrupa’nın önde gelen pazarları arasında yer aldığına dikkat çeken Saignol, “Euromaster Avrupa genelinde 17 ülkede 2 bini aşkın servis noktasında tüketicilere özel, farklı ve değer yaratan hizmetler sunuyor. Türkiye lastik pazarı da bizim için önemli bir pazar. Hedefimiz Türk sürücülere ve kurumsal müşterilerimize hızlı, pratik ve kaliteli lastik bakım ve hafif araç bakımı hizmetleri sunmak” dedi.

Euromaster’ın lastik bakımı ve hafif araç bakımı hizmetinde Avrupa’nın öncü şirketi olduğuna dikkat çeken Eric Saignol, Euromaster’ın yaklaşık 11 bin kişilik uzman kadrosuyla 2011 yılında 500 bin müşteriye hizmet verdiğini dile getirerek, “Avrupa’nın önde gelen lastik pazarlarından Türkiye’de uluslararası alanda kazandığımız bilgi birikimi, deneyim ve uzmanlıkla sektöre ve rekabete yeni bir soluk getireceğiz. Hedefimiz Türkiye’nin bir numaralı lastik ve hafif araç bakımı ağı olmak” dedi.

Servis noktalarına 14 hafta süresince devam eden eğitim desteği

Lastik uzmanlık işidir diyerek sözlerine başlayan Euromaster Genel Müdürü Saignol, farklı servis konseptlerini uygularken sisteme entegre olmaları için bayilere 14 hafta süresince devam eden eğitimler verdiklerini, ürün, operasyonlar, satış ve pazarlama konularında servis noktalarını uzmanlaştırdıklarını sözlerine ekledi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı