Buradasınız
Home > Markalar > Ferrari > “Michael 50” Sergisi Ferrari Müzesi’nde

“Michael 50” Sergisi Ferrari Müzesi’nde

CARMEDYA.COM –

Ferrari’nin efsane pilotu Michael Schumacher’in 50’nci yaşı, Ferrari Müzesi’nde açılan “Michael 50” sergisi ile kutlandı.

Sergi Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranlarının akınına uğradı. Sergide, 11 yıl boyunca yarıştığı Scuderia Ferrari Takımı ile 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetine imza atan Schumacher’in kariyer hikâyesi anlatılıyor. 

Kapılarını açtı

Ferrari’nin yediden yetmişe herkesin kalbini kazanan rekortmen pilotu Michael Schumacher’in, 50’nci yaşı vesilesi ile hazırlanan “Michael 50” sergisi Maranello’da yer alan Ferrari Müzesi’nde kapılarını açtı. Schumacher’in yeni yaşına özel olarak 3 Ocak’ta kapılarını açan “Michael 50” sergisine, dünyanın birçok farklı yerinden Scuderia Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranları akın ediyor. Sergide, 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetine imza atan F1 rekortmeni Alman pilotun, 11 yıl boyunca Scuderia Ferrari Takımı’ndaki kariyeri anlatılıyor. 

Önemli modeller sahne aldı

Serginin yer aldığı Zafer Salonu’nda, Schumacher’in Scuderia ile geçirdiği on bir yıl boyunca sürdüğü en önemli Ferrari modellerinden bazılarına yer veriliyor. Aralarında, Schumacher’in “Şahlanan At” ile katıldığı ve ilk sezonda üç GP kazandığı, 1996 yılına ait F310’dan, 1999 yılında ‘constructor’ (usta) unvanını kazanıp Formula 1’in en eski takımına benzeri görülmemiş bir galibiyet serisi getiren F399’a kadar pek çok model yer alıyor. Michael’in Jody Scheckter’den 21 yıl sonra, 2000 yılında, Suzuka’da Ferrari’ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdiği F1-2000, diğer bir isimle efsanevi “Alba Rossa” da sergide ziyaretçilerini bekleyen modeller arasında bulunuyor. Ayrıca Schumacher’in Çin GP’de Ferrari ile 72’nci ve son galibiyetini aldığı rekortmen F2002 ve F2004 ve 2006 yılının 248 F1’i de sergide görülebiliyor.

Büyük katkısı var

Öte yandan sergi sayesinde hayranları Schumacher’in az bilinen bir yanı ile de tanışma fırsatı yakalıyor. Alman sürücü Formula 1’den ayrıldıktan sonra Ferrari’de kalıp Scuderia’ya destek olmanın yanı sıra 2007’de 430 Scuderia ve 2008’de Ferrari California gibi çeşitli yol araçlarının geliştirilmesine de katkıda bulunmuştu. Sergi, Maranello Müzesi’nde hali hazırda açık bulunan “Driven by Enzo (Enzo Direksiyonda)” ve “Passion and Legend (Tutku ve Efsane)” ile birlikte sürecek.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı