Buradasınız
Home > Güncel > Meriva’ya Altın Direksiyon Ödülü

Meriva’ya Altın Direksiyon Ödülü

Opel Meriva Ödül

Opel Meriva minivan segmentinde “2010 Altın Direksiyon” Ödülünü kazandı. 35 yıllık geçmişe sahip altın direksiyon ödülünü, Opel yeni Meriva ile 14.cü defa kazanmış oldu.

Auto Bild ve Bild am Sonntag dergilerinin Avrupa çapındaki 40 milyon okuyucusu Meriva’yı 42 aday arasından en iyi 20 arasında seçti. Daha sonra, 40 jüri, aday araçları Balocco, İtalya’da Pirelli parkurlarında oldukça zor bir teste tabi tutu. Meriva 32 kriterin yarısından fazlasını kazandı. Meriva jüri tarafından en favori otomobil seçildi. Dört grubun üçünde ( teknisyenler, editörler ve VIPler) birinci oldu. Yarış sürücüleri de onu ikinciliğe yükseltti. Final derecelendirmelerinde,  Meriva rakiplerinin önüne geçti.

Opel Türkiye Genel Müdürü ÖzcanKeklik “Bu ödülü kazanmak bir onurdur – Bu, araçlarımızın en iyi olduğunun güzel ve somut bir kanıtıdır” dedi.

Bugüne dek, Meriva üç uluslararası ödül kazandı. Auto Bild Almanya bu ödülü bir tasarım ödülü ile birlikte sundu. Allianz da onu Plux X teknolojisi ile ödüllendirdi. Ve Hollanda’daki Autoweek Meriva yeniliklerine övgü yağdırdı. Tüm bunlara ilaveten, Meriva Yılın Aracı olmaya da aday gösterildi.

Müşteriler de, Meriva’yı birinci ilan ettiler. Fonksiyonel minivan Meriva için Avrupa genelinde, şimdiye dek 80,000den fazla sipariş alındı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı