Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes’in SLK İçin Tercihi Yokohama

Mercedes’in SLK İçin Tercihi Yokohama

Yokohama Advan serisinden Advan Sport v105, Audi (S8, A7, Q7), Porsche (911, Carrera 4, Cayenne) ve Bentley’in (Continental) ardından, Mercedes Benz SLK serisi otomobillerin de orijinal fabrika çıkışı lastiği ilan edildi.

Fabrika çıkışlı SLK model otomobillerinde Advan Sport v105’i tercih eden Mercedes Benz, SLK ile birlikte altıncı kez modellerinde Yokohama’yı tercih etmiş oldu. Mercedes Benz, daha önce de  CL 63 – 65 amg, ML class, C class, C class amg ve CLS modelleri için fabrika çıkışı standart olarak Yokohama’yı tercih etmişti. Son model Advan Sport v105’i tercih eden Mercedes Benz SLK’lar, Avrupa’da bu yılın Mart ayından itibaren satışta.

Advan Sport v105, daha önceki Advan v103’ün tüm özelliklerini taşırken, ıslak ve kuru zemin yol tutuşu ile fren performansını artırıyor, ayrıca sessiz sürüş ile yüksek rahatlık seviyesini de ustaca dengeliyor. Yokohama ve Daimler’in ortak üretimi olan Advan Sport v105, Yokohama’nın kendi prensipleri dahilinde ürettiği çevreye duyarlı olma özelliğinin yanı sıra aşınmaya karşı son derece dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor. Üstün ve son teknoloji ürünü olan Advan Sport v105’te, çevre dostu özellikler, yan dolgulara kabartma olarak işlenmiş durumda. Dünyanın en büyük otomobil firmalarının tercih ettiği Advan Sport v105’in farklı boyutlarda üretimine de, gelen taleplere bağlı olarak 2012 yılında geçilmesi planlanıyor.

Yokohama’nın çevreye duyarlı Advan serisinden Advan Sport v105, Mercedes Benz dışında, Audi (S8, A7, Q7), Porshe (911, Carrera 4, Cayenne) ve Bentley (Continental) tarafından da kullanılıyor.

Yokohama lastiklerinin öncü ürünü konumunda olan Advan serisi, hem Japonya’da hem de tüm dünyada Yokohama’nın küresel vizyonunu yansıtıyor. Performans otomobilleri için Advan Sport, yeni nesil SUV’ler için Advan S T, sokak yarış otomobilleri için Advan Neova AD08 ve rekabetçi otomobiller için Advan A050’yi üreten Yokohama, Ocak ayından itibaren premium konfor ürünü Advan dB’yi de önce Asya, ardından Pasifik bölgesi ve sonra da Amerika ve Afrika’da piyasaya sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı