Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes’in CLS İçin Tercihi Continental

Mercedes’in CLS İçin Tercihi Continental

Continental’in Mercedes Benz ile sürdürdüğü işbirliği kapsamında artık; spor binek otomobili CLS, üretim hattından bu araca özel olarak üretilen ContiSportContact 5 P MO lastiklerle çıkacak. Ayrıca güçlenen Viano ve Vito modellerinde de artık ContiSportContact 5 takılı olacak.

Continental lastiklerini tercih eden Mercedes Benz’in motor gücü 408 HP’ye (300kW) varan CLS modellerinde 255/35 R 19 ve 285/30 R 19 ebatlarındaki lastikler kullanılacak. Motor gücü yaklaşık 162 HP’ye (119kW) varan Viano ve Vito’da ise 245/45 R 19 ebadında ContiSportContact 5 lastikler takılı olacak.

Continental, CLS’te kullanılacak ContiSportContact 5 P model lastiklere “MO” (Orijinal Mercedes ekipman) etiketini basacak. Bu etiketi taşıyan lastikler Mercedes bayilerinin yanı sıra, Continental satış noktalarında da önümüzdeki dönemde satışa sunulacak. ContiSportContact 5 P, ultra güçlü spor otomobiller için tasarlanırken, ContiSportContact 5 ise, güçlü spor otomobillerde ve güçlü van araçlarda kullanılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı