Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes’den Paris’te Yıldızlar Geçidi

Mercedes’den Paris’te Yıldızlar Geçidi

CARMEDYA.COM – Mercedes-Benz, Paris Motor Show’da sergilediği yeni modelleriyle ilgi odağı olurken, Alman üretici fuar öncesinde düzenlediği özel bir organizasyonla yepyeni modellerini dünya basınına tanıttı. Tarihi bir havuz olan Piscine Molitor’da gerçekleştirilen özel etkinlikte fuarda sergilenen tüm yeni modeller dünya basını karşısında görücüye çıkarıldı.

Fuarın ilk gününde ise tamamen yenilenen B-Serisi, Mercedes-AMG tarafından geliştirilen, 4,0 litre-V8-biturbo motoru ve Mercedes-Benz Intelligent Drive teknolojisi sayesinde yolda ve yarış pistinde en üst düzeyde sürüş keyfi sunmaya hazırlanan Mercedes-AMG GT, C 63 AMG, markanın amiral gemisi S-Serisi’nin en güçlü modeli olan S 65 AMG Coupé, Mercedes-Benz’in ilk dışarıdan şarj edilebilen hibrit modeli S500 PLUG-IN HYBRID, yenilenen smart fortwo ve forfour modelleri Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dieter Zetsche tarafından tanıtıldı.

Mercedes-Benz B Class

Yeni B-Serisi

İlk kez “Paris Motor Show”da sergilenen yeni nesil Mercedes-Benz B-Serisi, her zamankinden daha fazla konfor, geniş iç hacim ve daha dinamik bir görünüm sunuyor.

Aracın yenilenen dış tasarımındaki karakteristik hatları, tipik bir sports tourer olup, dinamik performans sunduğunu belli ediyor. Ön ve arka genişliğini vurgulayan spor tasarım, dikkat çeken ızgaralar ile yeni B-Serisi, Mercedes-Benz’in kompakt segmentte premium özelliklerini bir kez daha gözler önüne sermeye hazır.

Mercedes-Benz S500 Plugin HYBRID

Mercedes-Benz’in ilk PLUG-IN HYBRID modeli

Mercedes-Benz, “Paris Motor Show“daki basın toplantısında tanıttığı S 500 PLUG-IN HYBRID modeli ile amiral gemisi modeli S-Serisi’nde benzersiz hibrit sürüş deneyimi sunmaya hazır. Uzun dingil mesafesi ve eşsiz dinamizmi ile dikkat çeken emisyonsuz araç, dünyanın ilk sertifikalı 3 lt. motorlu lüks sedanı olma özelliğine sahip.

Mercedes-Benz’in ilk dışarıdan şarj edilebilen hibrit modeli olan S 500 PLUG-IN HYBRID, akıllı işletme stratejisi sayesinde dinamizmi yüksek verimlilik ile birleştiriyor. 33 km’ye kadar tamamen emisyonsuz sürüş imkânı sunan araç, 8 silindirli motor performansına ve kompakt bir modelin yakıt tüketimine sahip ilk lüks sedan olma özelliği taşıyor. Aracın yepyeni yüksek gerilimli lityum iyon bataryası, arka tamponun sağ tarafına yerleştirilen şarj soketi aracılığı ile dışarıdan şarj edilebiliyor. S 500 PLUG-IN HYBRID yüksek verimliliği birinci sınıf performansa dönüştürme açısından Formula 1 yarış araçlarına benzerliği ile dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz AMG-GT

Mercedes-AMG GT

Mercedes-AMG’nin Affalterbach’taki tesislerinde titiz çalışmalar sonucu geliştirilen yepyeni Mercedes-AMG GT, 4.0 litre-V8-biturbo motoru ve Mercedes-Benz Intelligent Drive teknolojisi sayesinde yolda ve yarış pistinde en üst düzeyde sürüş keyfi sunmaya hazır.

1950’li yılların efsanesi Mercedes-Benz 300 SL modelinin yeniden yorumlanması ile ortaya çıkan Mercedes-Benz SLS AMG modelinin yerini alan Mercedes-AMG GT,  dışında olduğu kadar iç görünümünde de sportif bir tasarım sunuyor. Aracın sürücü kabininde kullanılan çizgiler ve seçilen tasarım elemanları gerçek bir kokpit duygusu yaşatıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı