Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes Dünya Basketbol Şampiyonası Ana Sponsoru

Mercedes Dünya Basketbol Şampiyonası Ana Sponsoru

Türk Milli Basketbol Takımları’nın resmi sponsorluğunu 2001 yılından bu yana sürdüren Mercedes-Benz Türk, 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’na da Ana Sponsor oldu.  Şirket bu kapsamda Türkiye Basketbol Federasyonu’na şampiyona süresince kullanmak üzere 24 takım otobüsü, 6 basın otobüsü, 45 Viano, 18 Sprinter ve 16 otomobil tahsis etti.

Şirketinin 9 yıl gibi uzun bir süredir Basketbol Milli Takımlarını desteklediğini ve başarılarını memnuniyetle takip ettiğini belirten Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, “Türk Milli Takımı’nın başarıları sonucu Dünya Şampiyonası Türkiye’de yapılıyor. Bu ülkenin tüm dünyaya tanıtımı için olağanüstü bir fırsat. Şampiyonanın en mükemmel şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli araçları Türkiye Basketbol Federasyonu’na tahsis ederek üstümüze düşen görevi yapmaktan gurur duyuyoruz. Türk Milli Takımı’nın başarılarını heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirel ise

Mercedes-Benz Türk’ün FIBA organizasyonuna verdiği desteği şu sözlerle değerlendirdi: “Mercedes-Benz Türk 2001 yılından bu yana Türk basketboluna destek olmaya devam ediyor. Yıllardır Milli Takımlar’ımızın en konforlu biçimde seyahat etmelerini sağlayan, ülkemizde düzenlenen en önemli spor organizasyonu olan 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’na ‘Ana Sponsor’ olarak bu desteği daha da ileriye taşıyan Mercedes-Benz Türk’e teşekkür eder, Türk basketboluna olan katkılarının önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesini dilerim.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı