Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes-Benz Türk 2. EL’de Büyüyor

Mercedes-Benz Türk 2. EL’de Büyüyor

Mercedes-Benz Türk, 2013 yılı ikinci el ticaret hacmi rakamlarını paylaşırken, 2014 yılı hedeflerini açıkladı.

2009 yılında başlatılan Mercedes-Benz Türk 2. El faaliyetleri,  170 milyon Euro ciro seviyesindeki satış performansı ile 2013 yılında da büyüme istikrarını devam ettirdi.

2013 yılında 2.EL araç satışları 2012 yılına göre yüzde 27 oranında arttı. 2013 sonu itibariyle TruckStore markası altında 1763 adet kamyon, BusStore markası altında 472 adet otobüs, Used1 markası altında 1331 adet hafif ticari araç ve EL2 markası altında 75 adet otomobil olmak üzere 2. el faaliyetleri  toplamda 3 bin 641 adetlik satışa ulaştı.  2013 yılındaki alım ve satım hacmi  ise 8 bin 500 adet seviyesinde gerçekleşti.

Mercedes-Benz Türk 2.El Faaliyetleri Daimler grubunda örnek

TruckStore ve BusStore markaları altında sergilenen bu hızlı gelişim ve yüksek performans ile  Türkiye’deki ekip, küresel anlamda Daimler grubunda örnek olma özelliğini güçlendirerek korudu. Böylece TruckStore Türkiye, 2013 yılındaki adetsel satış performansı ile  Daimler genelinde Almanya’dan sonra 2. sıradaki pozisyonunu korurken BusStore Türkiye ciro anlamında Daimler genelinde 1.sırada yerini aldı. Ayrıca BusStore, her marka ve model araç temin imkanlarıyla, ihracat pazarlarına yönelik tüm ticari fırsat ve  potansiyelleri de  değerlendiriyor.

Mercedes-Benz Türk’ün 2. El faaliyetleri 2014 yılında da hızla büyümeye devam etti.  2014 ilk çeyrek sonu itibariyle toplamda 870 adetlik satış rakamına ulaşıldı.  2013 yılının aynı döneminde gerçekleşen 796 adetlik satışa göre  %14’lük bir büyüme sağlandı. Mercedes-Benz Türk 2.El faaliyetleri 2014 yılı itibarı ile 2.el pazarında takas, alt takas, finansman, sigorta, garanti, geri alım taahhütlü satışlarla müşterilerine tek noktada tam hizmet verir duruma ulaştı.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Mercedes-Benz Türk 2.El Faaliyetleri Genel Müdürü Osman Nuri Aksoy  “Günümüzde takaslı satış işlemleri özellikle ticari araç pazarında en önemli otomotiv değer zinciri halkalarının biri haline gelmiştir. Takaslı satış işlemlerinin dahada artan oranda talep edildiği görülmektedir. Bugün olduğu gibi gelecekte de en önemli satış argümanlarından biri olacağını düşünmekteyiz. Bu anlamda Mercedes-Benz Türk olarak müşterilerimize tek elden  tam hizmet verebiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamlı hizmetlerimiz sayesinde daralan pazara rağmen 2014 yılını minimum 2013 satış adetleri ile kapatmayı hedefliyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı