Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes-Benz Ticari Sınıfta Çıtayı Yükseltiyor

Mercedes-Benz Ticari Sınıfta Çıtayı Yükseltiyor

Mercedes-Benz Taşıt Ticaret  ve Servis A.Ş Genel Müdürü Osman Nuri Aksoy, önemli başarılara imza atan ve yükselişini sürdüren markanın 2012 yılının ilk yarısındaki performansın düzenlenen basın toplantısında değerlendirdi;

“Mercedes-Benz Türk A.Ş. bünyesindeki 2. el ticaret şirketi Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., faaliyete geçtiği 2009 yılından bu yana büyümeyi sürdürüyor. Sadece Mercedes-Benz marka araç değil, her marka ve model taşıtın takas şeklinde veya yeni araç alımından bağımsız peşin alım ve satım gerçekleştiren şirket, yılın ilk yarısında da yeni başarılara imza attı.

2012 ilk yarısında Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., TruckStore’da 575 kamyon, BusStore’da 165 otobüs, Used1’da 420 hafif ticari araç ve EL2’de 110  otomobil ile toplamda 1.270 adetlik satış gerçekleştirdi. Alım ve satım hacminin  3.000 adet seviyesinde gerçekleştiği dönemde bu adedin yaklaşık olarak yarısı Mercedes-Benz dışındaki markalardan oluştu.

Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş, TruckStore ve BusStore markalarında gösterdiği yüksek performans ile küresel anlamda önemli bir başarı yakalayarak Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG grubunda örnek faaliyet konumuna ulaştı.  Bu markalar, 2012 yılının ilk yarısındaki adetsel performansları ile Daimler AG bünyesinde Almanya’nın ardından ikinciliğe ulaştılar.

TruckStore ve BusStore markalarının 2. el araç alım ve satım hizmetleri dışında sunulan, geri alım taahhütlü 2. el satış ve kısa dönem kiralama ürün ve hizmetleri de sektördeki önemli ihtiyaçları karşılayarak şirket müşterileri tarafından yoğun talep görüyor. TruckStore ve Used1 markaları ise Türkiye’de her marka ve tipteki ağır ve hafif ticari araçlar için sunduğu 2. elde garanti hizmetiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek pazarda fark yaratıyor. BusStore markası, her marka ve model otobüs temin imkanlarıyla ihracat pazarlarına yönelik tüm ticari fırsatlar ve potansiyelleri değerlendiriyor.

Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., fuar katılımı, bölgesel müşteri yemekleri, Türkiye’nin birçok farklı ilini ziyaret eden Roadshow’ları gibi farklı pazarlama aktiviteleri ile ticari araç markalarının pazar bilinirliğini arttırmayı, potansiyel alıcı ve satıcılara ulaşmayı hedefliyor.

Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş.’nin en büyük ve önemli iş partnerleri olan Mercedes-Benz Türk bayileri ile satış noktası oluşturma yönünde yapılan çalışmaları hızla devam ediyor ve kurulan 2. el ticaret ağı her geçen gün büyüyerek yeni başarılara imza atıyor.

Vizyonu 2.el taşıt pazarında güvenilirliği ve sunduğu ürün ve hizmetlerin çeşitliliği ve kalitesi ile pazarda müşterilerin ilk tercih ettikleri lider ve öncü kurumsal marka olmak olan Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş., merkez ofisi yanısıra, Türkiye çapındaki Mercedes-Benz Türk bayilerinde, tüm marka/model araçlara yönelik 2. el ürün ve hizmetleri ile 2.el  araç ticaretine Mercedes-Benz güveni ve hizmet kalitesini getirmeye devam ediyor.”

Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş.’nin ilk 6 ayının değerlendirildiği toplantıya Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Osman Nuri Aksoy, Mali ve İdari İşler Müdürü İlyas Murtezaoğlu, BusStore Müdürü Haluk Burçin Akı ve TruckStore Müdürü Tolga Bilgisu katıldı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı