Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes-Benz Magic İle Büyüleyecek

Mercedes-Benz Magic İle Büyüleyecek

Mercedes-Benz Türk, yeni B-Serisi ilanlarında kullanacağı, basılı reklam ile 3 boyutlu dijital reklamı buluşturan Augmented Reality uygulaması ile Türkiye reklam sektöründe bir ilke imza atacak.

19 Mart’ tan itibaren yeni B-Serisi modelinin dergi, gazete ve billboard ilanlarında Türkiye otomotiv reklamlarında ilk kez Augmented Reality uygulaması kullanılacak. iPhone, iPad veya Android akıllı telefonlarda kullanılabilen „Mercedes-Benz Magic“ uygulaması ile yeni B-Serisi ilanları üzerinde aracı 3 boyutlu olarak görüntülemek, tüm renk seçeneklerini uygulamak mümkün olacak. Ayrıca yeni B-Serisi’ nin teknik özelliklerinin karşılaştırıldığı uygulamada tek tıklama ile en yakın Mercedes-Benz bayileri listelenebilecek. „Mercedes-Benz Magic“ uygulaması kullanıcıları, en yakın yetkili Mercedes-Benz bayilerine telefon ile ulaşabilecekler ya da Google Maps üzerinden en yakın yol tarifini görüntüleyebilecekler.

Ayrıca „Mercedes-Benz Magic“ uygulaması, Facebook ile de entegre edilebilecek. Akıllı telefondaki „Mercedes-Benz Magic“ uygulamasını ilgili Facebook sayfasındaki ilana okutan kullanıcılar, monitörleri üzerinde 3 boyutlu olarak yeni B-Serisi’ ni görebilecekler.

Türkiye’ de kendi alanında bir ilk olan „Mercedes-Benz Magic“ uygulaması, yaygın olarak kullanılan GPS özellikli tüm iPhone, iPad ve Android akıllı telefonlar üzerinde çalışacak. “

„Mercedes-Benz Magic“ uygulamasını kullanmak isteyenler, iTunes / App Store veya Android Market üzerinden “Mercedes-Benz Magic” isimli uygulamayı telefonlarına indirerek programı çalıştırdıktan sonra B-Serisi ilanını uygulamaya okutarak bu farklı ve ilginç deneyimi yaşayabilecekler.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı