Buradasınız
Home > Güncel > Mercedes-Benz Junior Cup Heyecanı Başlıyor

Mercedes-Benz Junior Cup Heyecanı Başlıyor

24. kez düzenlenecek olan geleneksel Mercedes-Benz Junior Cup, 5 – 6 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleşecek. Binlerce seyircinin ilgisini ve aynı zamanda tüm dünyadan en iyi takımlarını Sindelfingen’deki Glaspalast’a çeken U19 turnuvasına; Fluminense Rio de Janeiro, Manchester United, Fenerbahçe Istanbul ve Grasshopper Club Zürich olmak üzere bu yıl da yine en iyi uluslararası takımlar katılıyor. Ayrıca Schalke 04, Borussia Dortmund, SC Freiburg ve VfB Stuttgart ile Almanya’nın en iyi dört genç takımı da turnuvada yer alıyor.

Dr. Jens Thiemer, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama İletişimi Başkanı, Glaspalast’taki birinci sınıf kadrodan çok memnun: “Mercedes-Benz Junior Cup, Dünya Kupası yılına harika bir başlangıç ve artık genç futbol takımları için bir gelenek hale geldi. Tabii ki en çok uluslararası misafirlerimizi burada ağırlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Turnuvanın başlamasını ve başarılı genç futbolcuların göz alıcı oyunlarını dört gözle bekliyoruz.”

Altı yıldır Oliver Bierhoff himayesi altında gerçekleşen turnuva hakkında Bierhoff şöyle konuştu; “Genç yetenekler için burası çok güzel bir platform. Son yıllarda Alman takımlar kendilerini çok iyi gösterdiler ancak bu yıl 24. kez gerçekleşecek olan turnuvamızda uluslararası rakipler çok güçlü.”

Turnuvadaki önemli takımlar arasında Türkiye’yi temsilen Fenerbahçe’nin yer almasının yanı sıra bir diğer önemli olay da eski bir Junior Cup oyuncusu olan Mesut Özil’in grup kura çekimlerini gerçekleştirmesi oldu. Sindelfingen’deki turnuva ile ilgili güzel anıları olan Özil, önümüzdeki Dünya Kupası hazırlıklarında Alman Milli Takımı’nın güncel kadrosunda bulunuyor.

Mercedes-Benz Junior Cup bu güne kadar Özil dışında Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund), Manuel Neuer (Bayern München), Mario Gomez (AC Florenz),  Benedikt Höwedes (Schalke 04), Sami Khedira (Real Madrid) ve Max Kruse (Borussia Mönchengladbach) gibi önemli Milli Takım oyuncularını da turnuva kapsamında ağırladı.

Fenerbahçe İstanbul A-2 takımı ile uzun yıllardır Glaspalast’ın daimi misafiri ve yüksek beklentilerle Sindelfingen’e gidiyor. Şampiyonlar ligini bir kaç kez kazanan Manchester United ise geçen yıl da olduğu gibi yine bir birinci sınıf takımı ile Mercedes-Benz Junior Cup’a katılıyor. İsviçreli rekor şampiyon takım Grasshopper Club Zürich ise turnuvada ilk kez galibiyet için oynayacak.

Mercedes-Benz JuniorCup’ta Mesut Özil’in yaptığı çekimle oluşan gruplar şöyle:                                                                                                           A Grubu: Fenerbahce Istanbul, Grasshopper Club Zürich, SC Freiburg, VfB Stuttgart                B Grubu: Fluminense Rio de Janeiro, Manchester United, Schalke 04, Borussia Dortmund

Bu  çok özel gençler  turnuvasını  internet üzerinden canlı izlemek de mümkün.

Turnuva ile ilgili detaylı bilgi ve canlı yayın için:

www.mercedes-benz-junior-cup.de

Mercedes-Benz’in spor sponsorlukları ile ilgili detaylı bilgi için:

www.mercedes-benz.de/sport und www.media.daimler.de/sport

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı