Buradasınız
Home > Foto Galeri > Mercedes-Benz GLC F-Cell ortaya çıktı

Mercedes-Benz GLC F-Cell ortaya çıktı

CARMEDYA.COM – Geçen yıl üretim öncesi model olarak ortaya çıktıktan sonra , Mercedes şimdi GLC F-Cell’in üretim versiyonunu ortaya çıkardı.

Ekim ayında teslimatlar olacak

Zamanlama, modelin Ekim ayı sonunda ilk teslimatlarını gerçekleştirmesi yönünde. Yeni model, yakıt hücresi ve pil teknolojilerini ilk kez birleştiren benzersiz bir plug-in hibrid olma yolunda ilerliyor. Sonuç olarak, GLC F-Cell hem elektrik hem de hidrojen yakıtı kullanacak. Hibrid modunda, SUV, 4,4 kg hidrojen dolu bir tankla 478 km menzile sahip olacak. Bu tank, içten yanmalı motorlu araçların deposu gibi üç dakika gibi kısa bir sürede doldurulacak.  Elektrik modda ise GLC F-Cell 51 kilometre mezile sahip olacak. Lityum-iyon batarya 13,5 kWh kapasiteye sahip. 208 HP gücünde motor ile otomobil yoluna devam ediyor. Model evden şarj edildiğinde 1.5 saat içerisinde dolabiliyor.

GLC F-Cell’in Hybrid, F-Cell, Battery ve Charge için dört farklı modu var. Karma modda, araç her iki enerji kaynağından da güç çekiyor. F-Cell modunda yakıt hücresi pilin şarj durumuna göre hareket ediyor. Battery modunda ise model tamamen elektrikli motor ile yoluna devam ediyor. Charge modunda ise bataryaların şarj edilmesi için model çalışıyor. Otomobil üreticisi hidrojen dolum istasyonlarının genişlemesi için çalışmalarına devam ediyor. H2 Mobility ortaklığında Mercedes, Almanya’daki H2 dolum ağının genişlemesini 51 ila 100 istasyon arasında hedefliyor. Uzun vadeli amaç, 400 kadar hidrojen yakıt ikmal istasyonuna sahip olmak.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı