Buradasınız
Home > Güncel > Meksika’da Zafer Loeb’in

Meksika’da Zafer Loeb’in

Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) sezonun ikinci ayağı Meksika’da geçildi. Nefes kesen bir mücadele ve kazalara sahne olan Meksika Rallisi’ni kazanan isim Citroen’in Fransız pilotu Sebastien Loeb oldu.

Yarışın ilk gününde Citroen Total Takımı’nın pilotları Loeb ve Ogier arasında büyük bir çekişme yaşandı. İki takım arkadaşı arasındaki fark sadece 10.5 saniyeye kadar inerken, Ogier’in 20. etapta kaza geçirmesi üzerine Loeb ve co-pilotu Elena rahat bir nefes aldı ve zirvede yalnız kaldı ve rahat bir zafere imza attı.

Yarışa devam eden Ogier’in 50 saniye ceza zamanı alması ve şanzıman arızası yaşaması takımın moralini bozarken, Meksika’da beşinci zaferine imza atan Loeb önemli puanlar kazandırdı.

Citroen’in tamamen yeni DS3 WRC aracıyla birlikte 63. kez yarış kazanan Loeb-Elena ikilisi bu sezon da iddialı olacaklarını kanıtladılar.

Ford takımından Mikko Hirvonen ve Jarmo Lehtinen ikinci, takım arkadaşları Jari-Matti Latvala ve Miikka Anttila ikilisi üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Bu arada Super 2000 WRC kategorisinde kazanan ekip Barwa World Rally Team Fiesta adına Nasser Al-Attiyah ve Giovanni Bernacchini ikilisi oldu ancak Nasır El-Attiyah, son teknik kontrolde aracının benzin deposu havalandırmasının kuraldışı olması sebebi ile yarıştan ihraç edilirken, Çek Ford Fiesta Super2000 pilotu Martin Prokop sezona kazarak başlamış oldu.

[table id=58 /]

[table id=59 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı