Buradasınız
Home > Güncel > Megane’a Yeni Yüz

Megane’a Yeni Yüz

Dünyada 6,5 milyon adetten fazla satılan Renault Megane’ın lansmanından 20 yıl sonra, Fransız üretci ürün gamının kalbini yeniliyor ve 4. nesil Yeni Megane’ı gün yüzüne çıkarıyor.

Yeni far tasarımı ile öne çıkan ve geliştirilen gövde yapısıyla dikkat çeken Yeni Megane, kaslı yapısı ve büyük dikey logo ile vurgulanan ön yüzüyle daha karakteristik bir görünüme sahip. Yeni Megane, yılın ikinci çeyreğinde görüntüleri yayınlanan Talisman’ın başlattığı çizginin devamı niteliğinde C şeklinde yanlara doğru uzanan farları ile dinamik tasarımı pekiştiriyor.

Megane 3’e göre 25 mm daha alçak, önde 47 mm, arkada 39 daha fazla genişlik ile Yeni Megane yeni boyutlara sahip. Araç, 28 mm daha uzun dingil mesafesi ve daha kısa arka dingil çıkıntısı ile sportif bir siluet çiziyor.

renault megane

Özel GT serisi lansmanla birlikte sunuluyor

Markanın sportif karakteriyle öne çıkan üyesi Megane GT’nin geniş hava giriş kanalı ve ızgaralar arı kovanı şeklinde yer alıyor.

F1 dünyasından alınan, arkada krom iki egzos çıkışı Yeni Megane GT’nin tasarımını güçlendiriyor. Yeni Megane GT arkada, kanatlarda ve önde Renault Sport logosu taşıyor.

renault megane

Yeni Megane GT, Renault Sport tarafından özel olarak geliştirilmiş 18ʺ elmas kesimli alüminyum jantlar ile sunuluyor.

Tepeden tırnağa yenilenen otomobil ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.

renault megane

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı