Buradasınız
Home > Güncel > Megane CC Türkiye’de

Megane CC Türkiye’de

Yaz sıcaklarının iyice bastırdığı şu günlerde Fransız otomobil üreticisi Renault yaza Yeni Mégane Coupé-Cabriolet ile merhaba diyor.

Coupe tasarımın şıklığını cabrio kullanım keyfiyle sunan Mégane Coupé-Cabriolet, Türkiye’de Haziran ayından itibaren 1.5dCi 110bg EDC seçeneği ve 70 bin TL fiyatla satışa sunuluyor.

Mégane Coupé-Cabriolet; parlak siyah cam tavan ve aynalar, araç içi ve dışında krom dokunuşlar, dinamik ve akıcı dizayn, gözalıcı arka stop lambaları, kişiselleştirilmiş koltuk ve kapı döşemeleri ile ayrıca orantılı dış tasarımı ile şık ve zarif bir tasarımı gözler önüne seriyor.

Renault Megane Coupe-Cabriolet

Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, tüm yolcuları için yüksek konfor seviyesi ve açık havada sürüş keyfini birarada sunuyor. Araç, coupé modunda segmentinin en büyük cam tavanına sahip.

Mégane Coupé-Cabriolet’de cam tavan standart olarak sunuluyor. Bu tavan 0,47 m² ‘lik (segmentin en genişi) saydam bir yüzey oluşturuyor. İç mekâna büyük bir aydınlık getiriyor, ferahlık ve özgürlük duygusu veriyor. Açılır cam tavan aynı zamanda mükemmel ses ve ısı yalıtımı ile konfor ve dış etmenlere karşı daha yüksek koruma güvencesi sağlıyor. İki bölüm halinde geri çekilerek açılan ve gizlenebilen bu tavanın çalışma sistemi tamamen otomatik hidroelektrik bir mekanizma ile sağlanıyor. Sürücü özel bir butona basarak aracın tavanını 21 saniyede açabiliyor.

Cabriolet konumunda, sürücü ve yolcular gerçek bir özgürlük duygusu yaşıyorlar.  Otomobile biniş ve inişler ön cam kirişinin Mégane II Coupé-Cabriolet’ye oranla 10 cm daha ileri konumlandırılmasıyla  kolaylaştırılmış.

Renault Megane Coupe-Cabriolet

Carminat Tom Tom navigasyon sistemi, 3D Sound By Arkamys, Renault Card Sistemi, elektronik park freni ve dijital gösterge gibi kullanışlı teknoloji, Mégane ailesinin tümünde olduğu gibi Yeni Mégane Coupé-Cabriolet’de de bulunuyor.

Pratik ve kullanışlı bagaj, araç içi konfor, ses ve titreşim akustiğindeki konfor hayatı kolaylaştıran özellikten birkaçı olarak göze çarpıyor. Yeni Mégane Coupé-Cabriolet’nin kabininde, sürücü ve üç yolcu HB’lere yaraşan bir konfor düzeyinden yararlanıyorlar.

Yeni Renault Mégane Coupé-Cabriolet, Mégane ailesinin tamamında olduğu gibi, çoğunluğu üst sınıftan gelen geniş bir yelpazesine sahip. Araçta ABS, ESP, ASR, CSV, 6 hava yastığı, araçtan uzaklaşıldığında kapıları kilitleyen eller serbest Renault kart sistemi, yağmur ve ışık sensörü, çift bölgeli elektronik klima, sis farları, elektrikli aynalar, hız ayar ve sınırlayıcı, deri direksiyon ve deri vites topuzu, arka park sensörü, 17” alüminyum alaşım jantlar, elektronik park freni, Plug&Music (USB, mini-Jack) bağlantılı 3D sound by Arkamys audio sistemi, ısıtmalı deri koltuklar, xenon farlar ve far yıkama sistemi, takla önleme sistemi gibi zengin bir donanım listesi bulunuyor.

Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, Fransa’da Renault’nun Douai fabrikasında,  Scénic ve Grand Scénic’in yanı sıra  üretiliyor. Bu şekilde, Mégane programının başlangıcından beri edinilmiş olan bütün bilgi birikiminden ve önceki Mégane Coupé-Cabriolet kuşağının montaj deneyiminden  yararlanıyor.

Renault Megane Coupe-Cabriolet

Çift kavramalı otomatik vites kutusu EDC : Efficient Dual Clutch

Çift kavramalı ve altı ileri otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Clutch) geleneksel otomatik vites kutularına göre önemli avantajlara sahip.

Çift kavramalı Dual Clutch Transmission teknolojisine dayanan bu sistemle, manuel vites kutulu  araçların emisyonlarıyla karşılaştırılabilecek CO2 salınımı ve yakıt tüketimi, hızlı, sarsıntısız ve akıcı otomatik vites değişimleri, sürücünün komutlarına anında cevap verebilme özelliği sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı