Buradasınız
Home > Güncel > McLaren 570S’e Yeni Versiyon

McLaren 570S’e Yeni Versiyon

CARMEDYA.COM – Goodwood festivalinin yaklaşması İngiliz markalarını hareketlendirdi. Birkaç saat önce yarış aracı P1 GTR’in yol versiyonunu tanıtan McLaren şimdi de bir yol aracının pist odaklı seçeneği üzerindeki perdeyi kaldırdı.570S temelleri üzerine geliştirilen otomobil herhangi bir klasmana dahil edilmediğinden firma geliştirmeleri yaparken sınırlanmamış. Ön bölümde büyük bir splitter ve deflektörler dikkat çekerken tek bijonlu jantlar, ve büyük bir sabit spoiler de donanıma eklenmiş.

Egzoz ve fren sistemleri pistlere daha uygun hale getirilirken iç mekanda yarış için gereksiz olan aksesuarlar iptal edilmiş. Yolcu koltuğunu opsiyonel olarak sunan McLaren takla kafesi ve yangın söndürme sisteminiyse standart donanıma eklemiş. Sürücü koltuğu karbon fiberden üretilen sabit sırtlığa sahipken opsiyonlar arasında pnömatik kriko sistemi de yer alıyor.

Başlangıç fiyatı, vergiler hariç 148.000 Sterlin olarak açıklanan otomobilde 3.8 litre hacimli, çift turbo beslemeye sahip v8 motor ve 7 ileri vitesli, çift kavramalı yarı otomatik şanzıman kullanılmaya devam etse de McLaren bu ikiliyi de optimize ettiğini açıkladı. Performans versileri paylaşılmasa da motorda, yarışlara uygun 0W-40 yağ kullanıldığı belirtiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı