Buradasınız
Home > Güncel > Mazda’ya Yeni PR Direktörü

Mazda’ya Yeni PR Direktörü

Mazda Motor Avrupa, bugünden itibaren geçerli olmak üzere Jerome de Haan’ın PR Direktörlüğü pozisyonuna atandığını duyurdu.

De Haan, Avrupa otomotiv sanayisinde yaklaşık 20 yıllık yöneticilik tecrübesine sahip olmakla birlikte bu yirmi yılın son dokuz yılını da Mazda Motor Avrupa’da geçirdi. En son görevi, üç yıl boyunca yönettiği 15 ülkeyi kapsayan Mazda Orta ve Güneydoğu Avrupa organizasyonu Bölge Direktörlüğü’ydü (CSEE). Bu görevden daha önce, Mazda İsviçre Yönetim Direktörlüğü ve Mazda’nın Almanya, Leverkusen’de bulunan genel merkezinde Mazda Motor Avrupa Distribütör İşlemleri Direktörü görevlerinde bulundu. De Haan, Mazda’ya katılmadan önce çeşitli yönetici pozisyonlarında Nissan Almanya için ve Hollanda’da Satış ve Finans alanında IBM için çalıştı.

53 yaşındaki De Haan, Hollanda kökenli bir Kanada vatandaşı. Kanada’da bulunan McMaster Üniversitesi’nde Kimya alanında Lisans Derecesini tamamladı ve 1984 yılında Avrupa’ya gelmeden önce Queens Üniversitesi’nden İş Yönetimi alanında yüksel lisans yaptı. İngilizce, Flemenkçe ve Almanca dillerini biliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı