Buradasınız
Home > Güncel > Mazda’dan Yepyeni BT-50 Pickup

Mazda’dan Yepyeni BT-50 Pickup

Mazda BT-50

Mazda Motor Corporation, 2010 Avustralya Uluslararası Otomotiv Fuarında, 15 Ekim 2010 Cuma Günü düzenlenecek basın toplantısıyla Yepyeni Mazda BT-50 kompakt pickup’ın dünya çapındaki lansmanını gerçekleştirecek.

Yeni Mazda BT-50, modern ve yenilenmiş çizgisiyle kompakt bir pickup aracının konvansiyonel imajını altüst eden “aktif yaşam aracı” olarak lanse ediliyor. Yeni model, baştan aşağı aracın yepyeni bir versiyonu olarak geliştirilmiş.

Yeni Mazda BT-50, aileler, işçiler ve keyif düşkünleri gibi aktif yaşam tarzına sahip geniş bir müşteri yelpazesini hedefliyor. Dış tasarım, canlı çizgilerle birleşen güvenirliği ve bir atletin güçlü kas yapısına atıfta bulunan görünümü ile sportif ve dinamik formları öne çıkıyor. Atletik ve özgün tasarım bu etmenlerin tümünü dengeleyerek, Yeni BT-50’ye dikkatleri üstünde toplayan ve anında Mazda olarak tanınmasını sağlayan bir görünüm kazandırıyor.

Mazda BT-50’nin tasarımı beklenen sürüş keyfini sağlarken, kompakt pickup pazarında yeni bir yönelim sağlıyor.

Bu yılın Avustralya Uluslararası Otomotiv Fuarı’nda sergilenecek bir diğer teknoloji, Mazda’nın Avustralya’da ilk çıkışını yapacak olan gelecek nesil SKY Concept*  güç aktarma organlarının serisi.  Mazda’nın 2007 “Sürdürülebilir Zoom-Zoom” vaadi, 2008’e kıyasla 2015’e kadar genel ortalama yakıt ekonomi seviyesini yüzde 30 azaltmayı ve Mazda SKY-G* benzin ve SKY-D* dizel motor konseptleri ile amaca ulaşmayı hedefliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı