Buradasınız
Home > Güncel > Mazda’dan Yeni SUV: CX-5

Mazda’dan Yeni SUV: CX-5

Mazda Motor Corporation bugün, tümüyle yeni kompakt crossover SUV’sinin Mazda CX-5 olarak adlandırılacağını duyurdu. Bu, ilk kez bu yıl Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan ve 20 Nisan 2011’de açılan New York Uluslararası Autoshow’da gösterilen Mazda MINAGI konsept aracından elde edilen üretim modeli.

CX-5, geçen yıl Mazda SHINARI konsept aracında prömiyeri yapılan Mazda’nın yeni tasarım teması “KODO – Canlı Hareket Frankfurt Otomobil Fuar’nı, yeni nesil motorlar, şanzımanlar, karoser ve şasileri içeren çığır açan SKYACTIV teknolojileri yelpazesiyle birlikte bünyesinde barındıran ilk üretim aracı olacak. CX-5, Mazda’nın global ürün gamına 2012’de katılacak.

CX-5’teki “CX”, aynı zamanda Mazda CX-7 ve Mazda CX-9’u da içeren Mazda’nın crossover SUV araç gamını temsil etmektedir. CX-5, serideki kompakt model olacak.

Mazda CX-5 uluslararası ilk gösterimi, Eylül 2011’de Almanya’da düzenlenecek bu yılki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.


Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı