Buradasınız
Home > Güncel > Mazda’dan Tayland’a Şanzıman Fabrikası

Mazda’dan Tayland’a Şanzıman Fabrikası

Mazda Motor Corporation, Tayland’ın Chonburi şehrinde yıllık yaklaşık 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak bir şanzıman fabrikası kuracak. Bu fabrika, 26 milyar yenlik bir yatırımı temsil etmektedir. Mazda, SKYACTIV teknolojilerine sahip olan modellerin artan talebini karşılamak ve kapsama alanını kuvvetlendirmek için bu fabrikayı oluşturmaya karar verdi. Yeni fabrikada üretim, 2016 yılının Mart ayında sona eren mali yılın ikinci yarısında başlayacak.

Yeni şanzıman fabrikası, Mazda’nın ortak üretim tesisi olan AutoAlliance (Thailand) Co., Ltd. (AAT)’nin yaklaşık beş kilometre kuzeyinde yer alacak; bu fabrika, AAT’de ve dünyanın dört bir yanında bulunan diğer Mazda araç üretim tesislerinde üretilen SKYACTIV modelleri için SKYACTIVE-DRIVE otomatik şanzıman üretimi gerçekleştirecek.

Mazda’nın, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Takashi Yamanouchi konuya ilişkin şunları dile getirdi: “Mazda, Mart 2016’da sona eren mali yıla kadar yıllık 1.7 milyon adet küresel satış hacmi hedefimize ulaşabilmemiz için, küresel üretim kapsama alanını arttırıyor. Hofu Fabrikasının Nakanoseki bölgesi, şanzımanlar için ana üretim tesisi olarak kalacak; ancak, Tayland’ın Chonburi şehrinde de ikinci bir ana şanzıman fabrikası kurmaya karar verdik. Bu, Mazda’nın SKYACTIV modellerine yönelik artan talebi karşılayabilmesi ve müşterilerimizin değişen taleplerine esnek bir şekilde ve zamanında yanıt verebilme becerisine sahip bir üretim sistemi oluşturmasını sağlayacaktır. Tayland halkının işbirliği ve AAT’de elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübe ile yeni fabrikanın başarılı olmasını sağlayacağız.”

Bu karara göre, Mazda, Tayland’da kendine bağlı yeni bir kuracak

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı