Buradasınız
Home > Güncel > Mazda3’ten Üretim Rekoru

Mazda3’ten Üretim Rekoru

Mazda Motor Corporation, Mazda3’ün toplam üretiminin 26 Nisan 2011 tarihinde üç milyon birime ulaştığını duyurdu. Bu dönüm noktasına, ilk nesil modelin üretiminin piyasaya sürülmesinden yalnızca yedi yıl ve on ay sonra ulaşıldı ve bu başarı Mazda3’ü, Mazda’nın halihazırdaki binek araçlar yelpazesindeki en hızlı satan modeli yaptı. Mazda3 gerçek anlamda global bir model. Bu model, Mazda’nın Yamaguchi, Japonya’daki Hofu Fabrikasında (tüm Avrupa modelleri burada üretiliyor), Nanjing, Çin’deki Changan Ford Mazda Otomobil (CFMA) fabrikasında ve AutoAlliance Thailand’da (AAT) olmak üzere üç lokasyonda üretiliyor ve 2010 yılı verilerine göre yaklaşık 90 ülke ve bölgede satılıyor. Üç milyonuncu Mazda3, Hofu Fabrikasında üretildi. Bu model, Mazda’nın MZR-2.0L motoruna, i-stop sistemine ve Kristal Beyazı Mika renge sahip, Japon modeli beş kapılı bir hatchback.

Mazda’nın Ar-Ge’den sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hirotaka Kanazawa, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Mazda3, Mazda DNA’sının üç unsurunu bünyesinde barındırıyor: Karakteristik Tasarım, Sıradışı İşlevsellik ve Duyarlı Yol Tutuş ve Sürüş Performansı. Sürekli global başarı, tüm Mazda araç satışlarının üçte birini teşkil eden, Mazda’nın ana modelinin ulaştığı büyümeyi göstermektedir. İlk nesil modelin pazarda boy gösterdiği günden beri sıradışı çevre ve güvenlik performansı geliştirilirken, Mazda’nın güçlendirilmiş marka DNA’sı ile otomobil endüstrisindeki değişikliklere cevap verilmiştir. Mazda3, üç milyon birim sınırını geçerken, her bir müşterimize bize verdikleri destek için teşekkür etmek ve beklentilerin ötesine geçen sürüş keyfiyle dengelenmiş sıradışı çevre ve güvenlik performansını sunmaya olan bağlılığımızı tekrar belirtmek isterim.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı