Buradasınız
Home > Güncel > Mazda2 Paris’i Bekliyor

Mazda2 Paris’i Bekliyor

Mazda2

Bu yıl düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda düşük yakıt tüketimine ve emisyonların azaltılmasına ağırlık verecek olan Mazda, aynı zamanda Mazda2’nin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Mazda’nın “2008 Yılın Otomobili” unvanına sahip Mazda2 modeli tepeden tırnağa yenilendi.  Yeni ön panel özellikleri, Mazda’nın kendine özgü aile yüzü ve geliştirilmiş iç mekan aracın ilk bakışta farkedilen yenilikleri arasında sayılabilir. Yeni Mazda2’de tamamen yeni Euro 5 standartlarını karşılayan motor seçenekleri kullanılacak. Araç yenilenen şasi ve otomatik şanzıman versiyonuyla tanıtılacak.

Yeni Mazda5 ise Paris’teki galada Yeni Mazda2’nin yanında yeni ekonomik MZ-CD 1.6 dizel motoru ile yerini alacak.  Mazda5 1.6 MZ-CD 2.0 litrelik dizel versiyona göre yüzde 15 daha düşük emisyon değeri ve yakıt tüketimiyle öne çıkıyor. 6 ileri otomatik şanzıman seçeneğine sahip otomobil yedi kişiye kadar yolcu alabilmek için geliştirilmiş Karakuri fonksiyonelliğinde iç mekan ve yana sürmeli arka kapılara sahip.

Mazda, Paris’te yeni model gamını MZ-CD 1.6 dizel motorlu yeni Mazda3 ile tamamlayacak. Yakıt ekonomisini ve emisyonları düşürdüğü gibi daha fazla güç ve tork sağlayan yeni versiyonda da 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor.

    Önder Canözer
    1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

      Benzer yazılar

      Yukarı