Buradasınız
Home > Güncel > Mazda MX-5 Buz Üzerinde

Mazda MX-5 Buz Üzerinde

Mazda, 2011 motor sporu sezonunu İsveç buzları üzerinde açtı. Geçen yıl düzenlenen, başarılı “MX-5 Open Race” organizasyondan sonra, Mazda 21-24 Şubat tarihleri arasında düzenlenen “MX-5 Ice Race” organizasyonu İsveç’de yapılıyor. Buz üzerinde sürüş için ayarlanmış ve çivili lastik takılmış toplam 20 modifiye MX-5, yaklaşık 5 Km’lik bir grid üzerinde 4 saatlik bir yarışa katılacak.

MX-5’ler, 26 katılımcı ülkeden, içlerinde yarış deneyimine sahip motor gazetecilerinin, özel yarışmalardan bu organizasyon için bilet kazanmış TV fanlarının ve okuyucuların bulunduğu takımların kılavuzluğunda olacak. Åre, İsveçte düzenlenecek olan bu dört günlük organizasyon, iki etapta gerçekleştirilecek yarışın yanı sıra, yoğun iki ısınma etabından ve yarışa başlama sıralarının belirleneceği bir sıralama etabından oluşacak. Kar oturduğunda, dört saatlik yarış boyunca en çok tur yapan takım yarışı kazanacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı