Buradasınız
Home > Güncel > Mazda Meksika’da Toyota Marka Araç Üretecek

Mazda Meksika’da Toyota Marka Araç Üretecek

Toyota Motor Corporation (TMC) ve Mazda Motor Corporation (Mazda) Mazda’nın Meksika’da bulunan ve şu anda yapım aşamasında olan fabrikasında büyük oranda Kuzey Amerika’da satılacak Toyota markalı bir araç üreteceğini duyurdu. Mazda2 tabanlı olacak olan sub-kompakt Toyota markalı aracın üretimi, yıllık 50,000 adet üretim ile 2015 yılının yaz aylarında başlayacak ve Toyota bayileri aracılığıyla satılacak.

Mazda’nın Meksika’daki fabrikasının Mart 2014’te sona eren mali yıl içerisinde üretime başlaması planlanıyor; Toyota, kendi aracına ilişkin üretim ekipmanı maliyetleri ve geliştirme maliyetleri ve fabrika’nın üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik masrafları uygun oranda karşılayacak.

Yapılan anlaşma ile birlikte, TMC Kuzey Amerika araç serisini güçlendirmeyi ve Mazda da üretim verimliliğini ve karını artırmayı amaçlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı