Buradasınız
Home > Güncel > Mazda Japonya’da Elektrikli Araç Kiralayacak

Mazda Japonya’da Elektrikli Araç Kiralayacak

Mazda Motor Corporation, 2012 yılı baharında Japonya’da finansal kiralama yapma planıyla elektrikli bir araç (EA) geliştiriyor.  Demio subkompaktını esas alan bu yeni EA’nın 200 kilometrelik bir sürüş menziline sahip olması bekleniyor ve bu EA genellikle yerel devlet organlarına ve filo müşterilere kiralanması planlanıyor.

Mazda daha verimli motorlar, şanzımanlar geliştirerek ve araç ağırlıklarını azaltarak temel teknolojilerin geliştirilmesine öncelik veren Temel Yapı Stratejisini geliştiriyor. Bu konuya öncelik vererek Mazda, yenilenebilir fren ve hibrit sistemler gibi elektrikli cihazları artan bir biçimde tanıtmayı hedefliyor. Bu stratejinin ilk sonuçları – Mazda’nın yeni, çevre dostu SKYACTIV teknolojilerine sahip ürünler- bu yıl piyasaya sunulmaya başlandı. Temel Yapı Stratejisine paralel olarak, Mazda kısa şehir gezileri yapan müşteriler için tasarlanan EA’lar hakkında araştırma geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu EA kiralama programı aracılığıyla, Mazda EA kullanım gerekliliklerine ve elektrikli sürüş tekniklerine ilişkin bilgilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

İçten yanmalı motor yakın gelecekte de otomobilin kalbinde yer almaya devam edecek. Bu konuda ilerleyen Mazda, içten yanmaya odaklanan temel teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.  Aynı zamanda, tüm müşterilerine çevre ve emniyet performansının yanı sıra sürüş zevki sunmak için gelecekteki çeşitli çevre dostu teknolojilerinin gelişiminin ilerletilmesi planlanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı