Buradasınız
Home > Güncel > Maserati’den 450 HP’lik Sürpriz

Maserati’den 450 HP’lik Sürpriz

Maserati GranTurismo MC Stradale

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati, 2 Ekim tarihinde kapılarını açacak olan 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda GranTurismo modelininin 450 HP’lik “MC Stradale” versiyonunu tanıtacak. Trefeo GranTurismo MC ve GT4 modellerinden esinlenilerek geliştirilen ve en hızlı, en hafif ve en güçlü Maserati modeli unvanına sahip olacak “GranTurismo MC Stradale”, keskin yol tutuş özellikleri ve 300 km/s’yi aşan son hız değeriyle dikkat çekiyor.

Her uluslararası fuarda yeni bir model tanıtma misyonunu istikrarlı biçimde yerine getiren Maserati, 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda da lüks spor otomobil ikonu GranTurismo’nun en sporcu kimlikli versiyonuyla boy gösterecek. Maserati model ailesinin en hızlı, en güçlü ve en hafif modeli olmasıyla da dikkatleri üstüne çekecek olan “GranTurismo MC Stradale”, 450 HP’lik V8 motoruyla ön plana çıkıyor.

Keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra 300 km/s’nin üstünde hıza erişebilmesiyle de farkını ortaya koyacak olan Maserati GranTurismo MC Stradale, Maserati’nin üç yarış programından edinilen yol tutuş özellikleri ve aerodinamik unsurlar konusundaki dersleri bünyesine katarak sürüş ihtiyaçlarını yarışma arzularıyla dengeleyebilen model talebini karşılayacak. Paris’te ilk kez tanıtılacak olan Maserati’nin yeni sporcu modeli, daha az aerodinamik hava direnci ve daha aerodinamik bastırma kuvveti gibi özellikleriyle çevik bir sürüş performansı sunmayı hedefliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı