Buradasınız
Home > Güncel > Maserati Quattroporte Hızlandı

Maserati Quattroporte Hızlandı

CARMEDYA.COM – Maserati’nin büyük sedan modeli Quattroporte makyajlandı. İtalyan markadan beklendiği gibi çok kapsamlı olmayan operasyonun ardından iyileşen aerodinamik yapı sayesinde performansta da artış yaşanmış.

Yeni ön tamponu ve ön panjuru daha sportif bir yapıya bürünen otomobilde farklı yan etekler, yeni jant tasarımları farklı gövde renkleri, elden geçirilen arka tampon, daha sade görünüme kavuşan arka reflektörler ve küçük difüzör dikkat çeken farklılıklar arasında.

Daha seçkin bir havası olan yeni gösterge tablosunda farklı grafikler ve karakterler kullanan Maserati, orta konsolda sunduğu dokunmatik ekranı büyütmüş. Havalandırma sistemi kumandaları da yenilenirken vites kolunun arkasına yuvarlak bir kumanda ünitesi eklenmiş.

Motor güçleri çoğunlukla aynı kalan Quattroporte’nin performansıysa, aktif ön panjur kapağı sayesinde artmış. Aracın aerodinamik sürtünme katsayısını %10 düşüren donanım sayesinde 3 litre hacimli benzinli motora sahip olan seçenekler 286 km/s maksimum sürate ulaşabilirken aynı motorun düşük güç çıkışlı versiyonu güçlenerek sunmaya başladığı 350 beygir sayesinde 270 km/s’e ulaşabiliyor.

Aynı hacimli dizel motorların 250 beygir gücünde olanıyla 242, 275 beygir gücünde olanıyla 252 km/s sürat mümkün kılınırken 3.8 litre hacimli v8 motorla donatılan araç artık 310 km/s maksimum sürate ulaşabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı