Buradasınız
Home > Güncel > Maserati Karını 2’ye Katladı

Maserati Karını 2’ye Katladı

2010 yılında Maserati GranCabrio gibi yeni bir modeli başarıyla satışa sunan İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Maserati, 2010 yılında faaliyet gösterdiği 59 pazarda toplamda 5675 adetlik satış başarısına imza attı. Bir önceki yıla göre satışlarını % 26.4 artıran Maserati’nin bu başarısında Gran Turismo ve Quattroporte modellerinin yanı sıra yeni GranCabrio modelinin payı büyük oldu. Maserati, 1 numaralı pazarı A.B.D.’de satış adetlerini % 45 oranında artırırken, İtalyan prestijli spor otomobil üreticisinin sırasıyla en büyük adet yaptığı pazarlar ise İtalya, İngiltere ve Çin oldu.

2010 yılında % 30’u aşkın bir büyüme ile 566 milyon Euro gelir elde eden Maserati, 2009 yılında 11 milyon Euro ticari kar elde ederken, bu değer geçtiğimiz sene keskin bir yükseliş ile 24 milyon Euro olarak gerçekleşti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı