Buradasınız
Home > Foto Galeri > Maserati Ghibli 2016 Paris Motor Show’da

Maserati Ghibli 2016 Paris Motor Show’da

CARMEDYA.COM  Maserati Ghibli 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda sahne aldı. V6 benzinli ünite ile sunulan model 267 Km/s maksimum hıza ulaşıyor.  İçeride en dikkat çekici detay 8.4 inç büyüklüğünde bilgi ekranı oluyor. Bu ekran üzerinden modelin bir çok özelliğini kontrol etmek mümkün. Ayrıca bu ekran Apple CarPlay ve Android Oto gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Lüks paket için  ‘Poseidone’ jantlar ve siyah fren kaliperleri dikkat çekiyor. Spor paket için  20 ” büyüklüğünde Urano isimli jantlar dikkat çekiyor. Bu jantların hemen arkasına yerleştirilmiş kırmız kaliperler sporcu ruhu destekliyor. Skyhook Adaptif süspansiyon sistemi ve spor direksiyon otomobilin bu ruhunu niteleyen diğer ayrıntılardan. Son olarak dışarıda karbon kapı kolları ve ayna kapakları kullanılmış.

 

Maserati Ghibli yeni İleri Sürücü Destek Sistemleri paketinde opsiyonel olarak  Stop & Go, Kör Nokta Uyarısı, Lane Departure Warning, İleri ile Adaptive Cruise Control, Çarpışma Uyarısı, Gelişmiş Fren Asistanı, Otomatik Acil Frenleme ve Çevre Görüş Kamerası sistemini bünyesinde bulunduruyor.

Ghibli  3.0-litre V6 twin-turbo motora sahip. 8 vitesli ZF otomatik şanzıman ile 350 Hp güç üreten bir ünite ile geliyor. Modelin 0-100 hızlanması 5.5 saniye sürüyor. Ghibli S versiyonu ise  410 HP güç değerine sahip. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan modelin 0-100 hızlanması 4.8 saniye sürüyor.  Dizel versiyon ise 250 Hp güç ve 600 Nm tork değerine sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı