Buradasınız
Home > Güncel > Marchionne’den Alfa Romeo Açılımı

Marchionne’den Alfa Romeo Açılımı

Fiat Grup CEO’su Sergio Marchionne grip bünyesindeki markaların gelecekte atacağı adımlarla ilgili önemli kararlara imza atarken, son olarak Alfa Romeo için stratejik açıdan büyük öneme sahip bir karar alındı.

Geçtiğimiz yıl büyük bir ivmd kazanan ve 1960’lardan bu yana görülmemiş bir satış başarısına imza atan Alfa Romeo’nun performansı kararın alınmasında pay sahibi olurken, marka yeni dönemde daha da parlayacak gibi görünüyor.

Automotive News’in haberine göre yeni süreçte Alfa Romeo’nun da Ferrari ve Maserati gibi grip markası yerine bağımsız bir pazarlama ve satış stratejisiyle yola devam etmesi kararlaştırıldı.

Fiat Grup cirosunun beşte birini oluşturan Ferrari ve Maserati’nin başarısı Alfa Romeo için de önemli bir gösterge olurken, Maserati’nin bütçedeki payının giderek artması da bu kararın alınmasındaki diğer etkenler arasında sayılabilir.

Yeni dönemde altı yeni model gücünü arttırması hedeflenen Alfa Romeo için geniş bir coupe ve iki koltuklu roadster de gündemde…

Yeni dönemle ilgili Marchionne henüz bir yorum yapmazken, resmi açıklamanın 6 Mayıs tarihinde yapılması bekleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı