Buradasınız
Home > Güncel > Mannheim Türkiye Satılmayan Aracı Geri Alıyor

Mannheim Türkiye Satılmayan Aracı Geri Alıyor

Manheim Türkiye yeni başlattığı kampanya çerçevesinde üye bayi ve yetkili satıcılarına önemli bir avantaj sunuyor. Bayi ve yetkili satıcılar Manheim Türkiye’nin düzenlediği açık artırmalarda aldıkları sertifikalı araçları 45 gün içinde satamadıkları takdirde şirkete iade edebiliyorlar.

Satılmayan araçlar Manheim’a iade edilebiliyor

Araçlarını açık artırmadan iki gün önce Manheim tesislerine getiren satıcılar Manheim Sertifika Programı’na dâhil olabiliyor. 8 yaşa kadar, 150.000 km ve altında yol yapmış, şasi işlemi olmayan, tavan boyası ya da tavan değişimi bulunmayan, arıza kayıtsız, motor ve mekanik kontrolünde problem olmayan araçlar Manheim sertifikalı olarak satışa sunuluyor. Vadeli olarak satılması istenen araçlara 15 ve 30 gün vade verilebilmesi sayesinde araçların satışı kolaylaşıyor.

Üye bayiler ve yetkili satıcılar açık artırmada aldıkları aracı kendi merkezlerinde 45 gün içinde satamadıkları taktirde Manheim Türkiye aracı geri alıyor. Geri alım yapılabilmesi için iade edilen aracın ekspertiz durumunun aracın satın alındığındaki ekspertiz durumuyla aynı olması gerekiyor. İade edilen aracın kilometresi satın alındığı andaki mevcut kilometreden maksimum 300 km fazla olabiliyor. İade bilgisinin 44’üncü günde verilmesi ve aracın bir sonraki gün iade edilmesi gerekiyor. Sertifika programı kapsamında satılan araçlar için 7 gün garanti avantajı da sunan Manheim, bu zaman diliminde araçların kontrolünü yaparak mağduriyetlerin önüne geçiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı