Buradasınız
Home > Güncel > MANN HUMMEL’dan Satış Rekoru

MANN HUMMEL’dan Satış Rekoru

Fallback Image

MANN HUMMEL, geçtiğimiz yıl  kısa süreli çalışmadan normal süreli çalışmaya ve daha sonra fazla mesaiye geçerek  2 milyar Avro (2009: 1.67 milyar Avro) tutarında rekor satış yaptı. “2009 yılında kapasitemizi ve kalifiye elemanlarımızı mümkün olduğunca azaltmadık ve bundan dolayı ekonominin beklenmedik şekilde hızlı düzelmesine hemen ayak uydurabilecek konumundaydık” dedi MANN HUMMEL CEO’su Alfred Weber bu başarıyı anlatırken.

2010 yılında ticari faaliyetini düzgün bir şekilde yürütmeye ilaveten MANN HUMMEL önümüzdeki yıllardaki iş faaliyetleri için önemli stratejik adımlar attı. Uluslararası otomotiv ve makina yapımı sanayilerinin geliştirme ortağı ve seri üretim tedarikçisi olan firma Mayıs 2010’da organizasyonunu pazardaki gelişmelere uygun yapılandırdı. Yönetim kurulu ve 11 kıdemli grup yöneticisinden oluşan yeni genişletilmiş grup yönetim takımı uluslararası ticari faaliyetleri ve operasyonel verimliliği arttırmayı, global olarak sıfır hata kültürü oluşturmayı ve işlevi tüm karmaşıklığıyla pazarın gerektirdiği şekilde yönetmeyi hedefledi. Yeni organizasyon,  MANN HUMMEL firmasının özellikle son 10 yılda özenle oluşturduğu temeller üzerine kuruldu. Filtrasyon konusunda uzman olan firma tüm bölgelerde, özellikle de Asya, Doğu Avrupa ve Brezilya’nın büyüyen otomotiv ve endüstriyel pazarlarında destek üsleri oluşturdu ve şimdi bunları güçlendirmeye devam ediyor.  Mayıs 2010’da MANN HUMMEL Çin’de iki yeni fabrika açtı ve   Hindistan’da 2012 yılının ilk aylarında faaliyete geçecek yeni bir üretim tesisinin temelini attı. Çin ve Hindistan’daki  MANN HUMMEL şirketleri yerel pazarlar için üretilen ürün yelpazesini genişletmiş ve bir dizi geliştirme uydusu oluşturuyor. MANN HUMMEL aynı zamanda bu süreçlerde dünya çapında bir dizi yeni ürünü piyasaya sundu.

Membran konusunda uzman bir Singapur firması olan Ultra-Flo firmasının satın alınması ile diğer bir stratejik kilometre taşına imza attı. Başka kullanım yerlerinin yanı sıra membranlar suyun filtre edilmesi için kullanılmaktadır. Bu satın alma, MANN HUMMEL’in teknolojik bazını ve ürün portföyünü genişleten ve su filtreleme pazarlarına girişini hızlandıran bir adım oldu.

MANN HUMMEL hakkında

MANN HUMMEL Grup uluslararası otomotiv ve makine mühendisliği endüstrilerinde bir geliştirme ortağı ve ojinal donanım tedarikçisidir. Şirket, dünya üzerine yayılmış 41 farklı mekanda çalışan 12.400 personeliyle 2009 yılında 1,67 milyar Euro ciro yapmıştır. Gurubun ürün portföyü hava filtre sistemleri, emme manifold sistemleri, likit filtre sistemleri, kabin filtreleri ve otomotiv endüstrisinde pek çok entegre fonksiyonlu plastki silindir kapakları yanında servis ve onarım işlemlerinde kullanılan filtreleri kapsamaktadır. Genel mühendislik, süreç mühendisliği ve endüstriyel üretim mühendisliğine yönelik ürün portföyünde endüstriyel filtreler, dizel motorlarda karbon emisyon değeri seviyelerini azaltan bir dizi ürün, su filtreleme sistemleri ve plastik enjeksiyon tesislerinde kullanılan plastik ham madde kurutma, dozajlama ve besleme sistemleri ve donanımı bulunmaktadır. MANN HUMMEL hakkında daha fazla bilgi için http://www.mann-hummel.com. adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı